
250 кілометрів впродовж 10 днів із Самбора до Зарваниці долатимуть родини мігрантів з 1 до 10 серпня. В Марійсьому духовному центрі відбудеться десята Міжнародна піша проща родин мігрантів. Люди проходитимуть трьома областями: Львівською, Івано-Франківською, Тернопільською. Участь у прощі можуть взяти не тільки представники родин, яких торкнулась проблема міграції, але й усі охочі. Інформація про те, через які міста та села проходитиме проща, як можна до неї долучитися – є на сайті Тернопільсько-Зборівської Єпархії УГКЦ.
Виходять у Прощу родин мігрантів від чудотворної ікони Самбірської Божої Матері – головного престолу храму Різдва Пресвятої Богородиці, яку коронував Святійший Отець Пій ХІ ще 28 серпня 1928 року. Прямують до “малого Люрду” – одного із 20 духовних світових Богородичних центрів, визнаних Всесвітньою Католицькою Церквою. Традиційно на прощу приїжджають люди з різних куточків світу, щороку їх кількість збільшується.
– Під час цієї прощі вони самі? і всі люди, які мають бажання долучитися? будуть йти і молитися, щоб Бог беріг наші родини, щоб він змінив стан справ в нашій державі, щоб допоміг нам ті проблеми, які зараз є гострими для нас вирішити, щоб наші родини не терпіли, – пояснює прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин.
Цьогорічна проща родин мігрантів особлива – ювілейна.
– Проща є однією з найдовших. Бо йтимуть люди практично тиждень часу, дистанція є немала – 250 кілометрів. Буде багато зупинок, починається проща від Самбора, тобто, Самбірсько-Дрогобицька Єпархія, Стрийська, Івано-Франківська Єпархія. Дистанція непроста, щоб її подолати на правду людина повинна бути готова до цієї мандрівки. Цікавим є те, що це ювілейна проща, заплановано дуже багато цікавих заходів, – говорить отець Олег.
Розпочнеться піша хода 1 серпня від Самбора. Долучитися можуть всі охочі, головне, каже отець Олег, аби така мандрівка була духовною, а не туристичною. Бо паломництво – це духовна дорога навернення, кожен має йти на прощу, аби просити в Бога прощення, намагатися змінити своє життя на краще.