Музика проти війни. Мистецький захід із такою назвою провели 21 червня у Тернополі. Протягом усього дня на вулицях лунала музика в живому виконанні музичних колективів міста. Учасники дійства кажуть, у скорботний для країни час звучання музики – це не блюзнірство, а навпаки – крок до примирення через мистецтво.
21 червня – день музичний, а для самої музики – святковий. Саме цього дня щороку у багатьох країнах світу музиканти різного рівня та різних стилів одночасно виходять на вулиці своїх міст і грають просто неба. Цьогоріч музичне дійство підтримали і в Тернополі та провели акцію "Музика проти війни". Відкрили тернопільський день музики вихованці і викладачі Тернопільської музчної школи №1. Свої виступи вони присвятили скорботним подіям на Сході країни.
– Наші діти, наші викладачі хочуть показати, що ми одностайно проти того. Ми хочемо миру, ми хочемо йти в Європу, ми хочемо бути Україною, європейською країною. Ми хочемо, щоб наші діти вставали спокійно, лягали спокійно спати, розвивалися і займалися культурою, щоб культура йшла попереду, – розповідає директор Тернопільської музичної школи №1 ім. Василя Барвінського Надія Семчишин.
На Сході йде неоголошена війна, гинуть люди. Але музика в ці дні не є блюзнірством, кажуть учасники акції "Музика проти війни". Вони намагались підтримати дух людей і нагадати всім, що на противагу війні є щось прекрасне. Долучились до акції чи не всі оркестри та музичні колективи міста.
– Треба вміти подолати ті всі риси, які викликають негатив, а любити один одного, поважати. І саме музика, саме наше мистецтво допомагає в цьому, і сьогодні ми проводимо саме таку акцію. Не тільки ми, а в нашому місті проводяться в майже всіх куточках нашого міста, для того, щоб підтримати тих людей, що на сході, і доказати, що ми всі разом. Нехай вони просто подивляться, що немає ні східняка, ні західняка, – вважає завідувач музично-теоретичних предметів Тернопільської музичної школи №1 ім. Василя Барвінського Ліліана Тесля.