додому Головні У Тернополі облаштували перший в регіоні терапевтичний сад у японському стилі. Територію...

У Тернополі облаштували перший в регіоні терапевтичний сад у японському стилі. Територію облаштували поруч із зоокутком, що розташований в парку “Сопільче”

98

Контакт з природою та емоційне відновлення. У Тернополі облаштували перший в регіоні терапевтичний сад у японському стилі. Територію облаштували поруч із зоокутком, що розташований в парку “Сопільче”. Усі роботи виконали без залучення коштів міського бюджету, а виключно за грантове фінансування грантові ЄС. Простір уже відкритий для відвідувачів. Які особливості цього саду та чим він відрізняється від звичних міських парків — далі в сюжеті.

Потрапляєш наче в інший світ. У тернопільському парку «Сопільче» з’явився простір, який вирізняється спокоєм і деталями. Це — новий терапевтичний сад, облаштований у японському стилі. Ідея його створити з’явилася ще у липні 2024 року. А вже у вересні стартували перші роботи: територію розчищали від аварійних дерев, демонтували старе освітлення, завезли декоративне каміння, валуни, річкову гальку. Тут облаштували вхідні ворота “Торії”, оновили водяний млин, встановили 19 арок для плетистих троянд та лавки-гойдалки.

Особливу увагу приділили озелененню. У саду висадили понад 200 рослин, зокрема сакури, японські клени, сосни, ялівці, морозостійкий бамбук, гліцинію, азалії, німфеї. Загалом — понад 40 видів. Є деревні, чагарникові, трав’янисті, виткі та водні рослини — всі підібрані з урахуванням місцевого клімату та особливостей японського садового мистецтва.

“Ми намагалися весь цей об’єкт зробити ексклюзивним, бо таких в нашому регіоні в принципі немає. Ми маємо врахувати умови зростання, кліматичні умови, як воно надалі буде утримуватися. Це все пов’язане з фінансуванням, бо надалі його треба утримувати. Ці всі фактори були враховані. Тобто він екслюзивний, але адаптований”, – розповідає головна спеціалістка відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Людмила Гринчишина.

Попереду — ще кілька оновлень: планують встановити альтанку й п’ять аераційних фонтанів. У дизайні врахували ключові елементи японських садів — мінімалізм, природність і баланс. Та окрім естетики, цей сад має і терапевтичну функцію — він створений як простір для відновлення, розслаблення й відпочинку серед природи.

Проєкт реалізували в межах ініціативи Представництва ООН в Україні «Мери за економічне зростання», що фінансується Європейським Союзом. Загальний бюджет — до 4 мільйонів гривень. Усі роботи виконали без залучення коштів міського бюджету.