додому Головні У Тернополі діють різні напрями адаптивного спорту для ветеранів та людей з...

У Тернополі діють різні напрями адаптивного спорту для ветеранів та людей з інвалідністю

133

Нові знайомства, фізична активність і швидша адаптація до цивільного життя. У Тернополі діють різні напрями адаптивного спорту для ветеранів, людей з інвалідністю, зокрема унаслідок війни та членів їхніх родин. Серед доступних секцій – стрільба з лука, волейбол сидячи, ампфутбол, бочча, армреслінг, адаптивне самбо, панкратіон та інші. 

Життя після поранення не закінчується, воно починається по-новому. Ветеран Сергій Ліщишин, який під час бойового завдання втратив ногу, пройшов тривале лікування, повернувся до служби, а згодом розпочав новий етап у цивільному житті. У квітні цього року він звільнився з війська і приєднався до лав поліції. Паралельно відкрив для себе світ адаптивного спорту – займається волейболом сидячи, ампфутболом та стрільбою з лука.

“Щось тренує одні м’язи, щось інші. Стрільба загалом допомагає розслабитися, хоч саме стрільба найбільш травматична для мене зараз. Вдих – видих, гарно сконцентруватися, розслабитися, трошки забути про все, випустити стрілу. Є свої плюси, є свої мінуси”, – розповідає ветеран російсько-української війни Сергій Ліщишин.

Активне спортивне життя стало джерелом сили і для ветерана Руслана Пелехатого. Спершу заради цікавості й спілкування, а згодом як невід’ємна частина щоденної рутини, навіть попри втрату ноги. Руслан не лише сам бере участь у ветеранських змаганнях і тренуваннях, а й активно залучає до цього інших. Окрім цього, саме він став одним із ініціаторів створення секції зі стрільби з лука у нашому місті.

За словами Вікторії Безгубенко-Гнатишин, у нашому місті для ветеранів створили чимало можливостей для занять спортом. Працюють секції з настільного тенісу, ампфутболу, волейболу, плавання, спортивного покеру, армреслінгу та адаптивного самбо. Серед нових напрямів – стрільба з лука та панкратіон – бойове мистецтво, що поєднує техніки боротьби й ударної техніки.

Вікторія Безгубенко-Гнатишин каже, у нашому місті розвивається ще петанк і бочча для ветеранів та людей із інвалідністю, зокрема внаслідок війни. А окрім цього, згодом планують презентувати нові напрямки адаптивних видів спорту в Тернополі.