додому Головні Виготовляють маскувальні сітки та окопні свічки: як тернополяни підтримують бійців

Виготовляють маскувальні сітки та окопні свічки: як тернополяни підтримують бійців

186

Вони плетуть не лише сітки, а міцний тил для фронту. Сім’я Тернополя від початку повномасштабного російського вторгнення активно підтримує бійців на фронті та тих, хто проходить реабілітацію. Вони виготовляють окопні свічки, готують їжу для захисників і захисниць, які перебувають у лікарнях, роблять домашню випічку для благодійних ярмарків та інше. Крім того, щодня займаються створенням основи для маскувальних сіток. Як відбувається цей процес і хто долучається до допомоги – дивіться далі в сюжеті.

З перших днів великої війни ці люди стали невидимим фронтом підтримки. У селі БагАтківці вони починали з виготовлення маскувальних сіток та окопних свічок, а згодом вирішили масштабувати справу й залучити до неї якомога більше небайдужих. Сім’я Великих разом з однодумцями готує основу для маскувальних сіток, яку потім передають далі – до 14-ї школи, працівників медичного гуртожитку та інших локацій міста, де триває робота. Ірина Велика каже, на цьому їхня допомога не завершується, тил підтримують і іншими способами.

“Кожного вівторка наша сім’я годує поранених в лікарнях Тернополя. Також допомагаємо продуктами харчування, всім чим можемо. Також наша сім’я особисто придбала 5 дронів для наших військовослужбовців”, – розповідає волонтерка Ірина Велика.

Одна з локацій, де виготовляють основу для маскувальних сіток, розташована неподалік гуртожитку медичного університету. Ірина Велика зазначає, це досить кропіткий процес. Спочатку потрібно підготувати резинки – розплутати і впорядкувати. До цієї роботи долучаються небайдужі краяни не тільки з Тернополя, а і області. Уже після цього резинки використовують для плетіння сіток.

Ірина каже, за один день встигають зробити приблизно 5 сіток, але все залежить від того, скільки людей долучається до допомоги. Від 2022 року волонтери виготовили вже близько 900 маскувальних сіток. Їх передають військовим на різні напрямки. Однак Ірина каже, останні місяці найчастіше відправляють їх у Донецьку та Сумську області.