додому Головні Ще один Центр ментального здоров’я відкрили на базі Тернопільського обласного медичного центру...

Ще один Центр ментального здоров’я відкрили на базі Тернопільського обласного медичного центру соціально-небезпечних захворювань

663

Ще один Центр ментального здоров’я відкрили на базі Тернопільського обласного медичного центру соціально-небезпечних захворювань. У першу чергу тут надаватимуть кваліфіковану психологічну допомогу та підтримку для військовослужбовців, членів їхніх сімей, внутрішньо переміщених осіб. Однак, за потреби, звернутись у центр зможуть усі охочі. Зокрема, фахівці лікуватимуть тривожні, невротичні та психосоматичні розлади в пацієнтів. А також розлади харчової поведінки, панічні атаки тощо. Подробиці знає наша Юлія Пацкаль.

“Ти як?”. Саме це запитання під час повномасштабної війни стало символом підтримки та турботи для українців у важкий період для нашої країни. Проте далеко не кожен знає, як допомогти собі та рідним, коли тривожні думки захоплюють розум, а замість почуттів щастя настає лише повна апатія. За ініціативою першої леді Олени Зеленської у країні реалізовують Всеукраїнську програму ментального здоров’я, яка власне і має просту, вже звичну назву «Ти як?”. Головна її мета – допомогти українцям усвідомити свій психологічний стан та попіклуватися про ментальне здоров’я. Для цього в Україні сьогодні відкривають центри психологічної допомоги, зокрема і на Тернопільщині.

“Сьогодні ми робимо перші кроки, а завтра ця система буде вкрай важлива для держави. Адже ми розуміємо, що, після нашої перемоги, до нормального повноцінного життя потрібно повернути величезну кількість людей”, – розповів Віктор Устенко, перший заступник голови Тернопільської ОВА.

Сьогодні в області відкрили вже третій Центр ментального здоров’я, який буде працювати на базі Тернопільського обласного медичного центру соціально-небезпечних захворювань. Кваліфіковану допомогу тут у першу чергу зможуть отримати військовослужбовці, члени їхніх сімей та внутрішньо переміщені особи, які зазнали психологічних травм унаслідок війни. Однак, за потреби, до центру зможуть звернутися усі охочі.

“Сьогодні не можна сказати, що є хоч один українець, який не відчув на собі війни. Ці негативні явища, які несе за собою війна, відчувають дорослі, відчувають діти, відчувають старші люди”, – додав Віктор Устенко.

Якщо у вас чи близької людини спостерігаються такі симптоми як, тривога, порушений сон чи апетит, дратівливість, агресія, коливання настрою, небажання займатися повсякденними справами, – фахівці кажуть, це перші “дзвіночки”, які сигналізують про те, що ви можете потребувати кваліфікованої допомоги.

“Ці проблеми виливаються в фізичний стан. Тобто люди, які мають розлади сну, частіше страждають від діабету, від ожиріння. Тривожні розлади, невротичні розлади – частіше мають серцево-судинні захворювання, гіпертонічну хворобу”, – пояснила Леся Косовська, регіональна координаторка програми “Ти як?”.

Леся Косовська розповідає, фізичне здоров’я напряму залежить від ментального. Саме тому варто відвідувати профілактичні заходи, аби уникнути проблем із психікою. Адже здоровий розум – здорове тіло.