додому суспільство Тернопільський “Палац щастя” може змінити прописку

Тернопільський “Палац щастя” може змінити прописку

906

У березні цього року Тернопільський господарський суд визнав прово власності на перший поверх приміщення, де нині працює РАЦС, за філією "Ощадного банку", яка до того займала 2-й та 3-й поверхи будівлі. При цьому, кажуть працівники юстиції, продовжувати договір оренди для РАЦСу на 2 роки й 11 місяців представники банку відмовились, і готові дати лише 2 місяці, які минають 18 грудня. У банку кажуть: виганяти установу на вулицю не збираються і готові до співпраці.

Стіни Тернопільського "Палацу щастя", який вже не перший рік знаходиться в цьому приміщенні здається наскрізь просочилися позитивними емоціями, щастям, коханням. Проте пристрасті, які розгорілися останнім часом навколо місцевого РАЦСу, жодного відношення до романтичних почуттів не мають.

Тут одружились тисячі пар і дали імена багатьом малюкам. Тернопільський "Палац щастя" у приміщенні на майдані Волі, 2 з 1963 року. У березні цього року Тернопільський господарський суд визнав право власності на перший поверх приміщення за філією "Ощадбанку", який вже займає два поверхи приміщення. Представники юстиції кажуть: будинок –власність громади.

Ігор Бандура, начальник управління юстиції у Тернопільській області: "Весь цей будинок був завжди власністю територіальної громади. На велике щастя для акціонерного товариства банку вони набули право власності на другий поверх при тому, що громада понесла затрати, бо вона відновила їм другий поверх, як прописано в рішенні від 63-го року. Громада понесла затрати на облаштування першого поверху".

Те, що тепер приміщення РАЦСу – власність банку – факт. Проте як бути з "Палацом щастя", до якого так звикли тернополяни?

Аби "Палац щастя" залишився у звичному приміщенні, обласне управління юстиції почало переговори з банком.

Ігор Бандура, начальник управління юстиції у Тернопільській області: "Ми запропонували керівнику ощадного банку укласти договір на 2 роки і 11 місяців. Однак банк з такою пропозицією не погодився. Вони сказали, що договір може бути укладений виключно на 2 місяці. Тобто 18 жовтня, 18 листопада, а 18 грудня ми вже зобов'язані звільнити приміщення за адресою Майдан Волі, 2".

Виселяти РАЦС ніхто не збирається, кажуть у банку. А оренду на два місяці запропонували тимчасово, пояснює керівник філії.

Ярослав Соляр, начальник філії ТОО "Ощадного банку": "На сесії міської ради завтра, 31 жовтня, буде розглянутео питання щодо надання пільг нам в оплаті оренди по тих приміщеннях, які ми орендуємо. І зважаючи на те, що ми ще такого рішення не отримали, то ми в договорі на 2 проки 11 місяців прописали, що перший крок – це 2 місяці, до того, як ми отриамаємо ці пільги. Як тільки отримаємо – … встановлюємо термін два роки 11 місяців".

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Місто готове взяти на себе повністю витрати по утриманню цього приміщення. Вартість орендної плати в місяць коштувала б приблизно 2,5-3 тисячі гривень, тобто 30 тисяч грн в рік. Це витрати, які місто готове взяти на себе, щоб РАЦС залишився в цьому приміщенні".

А от видатки на поточне утримання міський голова пропонує взяти управлінню юстиції, адже послуги РАЦСУ – не безкоштовні.

Ярослав Пікуль, начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції у Тернопільської області: "На сьогодні ні головне управління юстиції, ні реєстраційна служба не мають правових підстав вкласти хоч які небудь кошти для того, щоб провести там поточний ремонт. Бо для того, щоб провести ремонт, ми повинні надати казначейству договір оренди даного майна. Йде зима. Йде навантаження на електропроводки. В нас минулого року горіла там електропроводка".

Тим часом ремонт території перед будівлею кипить. Банк втілює ідеї, заплановані торік. Завершити планують до середини листопада.