додому Новини 99 відсотків малокомплектних шкіл Тернопільської області дають низький рівень знань, – О....

99 відсотків малокомплектних шкіл Тернопільської області дають низький рівень знань, – О. Хома

1540

99 відсотків малокомплектних шкіл Тернопільської області дають низький рівень знань – такого висновку дійшли в управлінні освіти, проаналізувавши успіхи у навчанні, участь в олімпіадах та результати зовнішнього незалежного оцінювання. В той час в області є чимало таких навчальних закладів, де навчається менше десяти учнів. Яка їх подальша доля і чи планують закривати малокомплектні школи області – наш наступний сюжет.

Участь в олімпіадах, результати зовнішнього незалежного оцінювання, успіхи у навчанні учнів та випускників малокомплектних шкіл проаналізували в управлінні освіти і науки Тернопільської облдердадміністрації.
Результати більш, ніж невтішні, каже головна освітянка області Ольга Хома, адже 99 відсотків малокомплектних навчальних закладів дають низький рівень знань. При цьому 35 відсотків шкіл на Тернопільщині є малокомплектними.

Рішення щодо ліквідації малокомплектних шкіл мають повноваження приймати лише місцеві органи влади. Мало хто хоче йти на такі непопулярні кроки і закривати школу, якою б вона не була. Отож місцеві громади вишукують кошти, аби навчальні заклади зберегти.

-На сьогодні оптимізація мережі проходять досить мляво і якщо ми будемо говорити про ліквідацію навчальних закладів, то на території Тернопільської області ми маємо таких 8 навчальних закладів, – каже начальник управління освіти та науки Тернопільської ОДА ОЛЬГА ХОМА.

До слова, кількість учнів у вищезгаданих навчальних закладах не перевищує десяти.