додому благоустрій 90 млн. грн. отримала цьогоріч Тернопільщина на ремонт та утримання автомобільних доріг

90 млн. грн. отримала цьогоріч Тернопільщина на ремонт та утримання автомобільних доріг

429

90 мільйонів гривень отримала цьогоріч Тернопільщина на ремонт та утримання автомобільних доріг. Цього, кажуть у службі автомобільних доріг, у нашій області досить, аби відремонтувати лише кілька найскладніших доріг. До того ж, про капітальний ремонт не йдеться. На нього грошей не виділяють вже чотири роки. Де цьогоріч ям поменшає – дізнавалась Ольга Савуляк.

– На 1 березня в нас було десь 15,5 тисяч квадратних метрів виявлено і складено актів ямковості. І я думаю, що після цього останнього снігопаду ямковість ще збільшиться, – розповів перший заступник начальника служби автомобільних доріг у Тернопільській області Ігор Ороновський.

Для статистики ями рахують тисячами квадратних метрів, та водії, які часто їздять дорогами Тернопільщини, знають кожну зокрема. Дорожнє покриття вирівнюють хіба сніг та лід. Як тільки вони сходять – видніються не просто ями – бюджетні дірки. Бо інакше на утримання, ремонт та будівництво доріг область би щороку отримувала необхідні півмільярда гривень. Натомість цьогоріч маємо 90 мільйонів. Чиновники сподіваються, що до кінця року отримають ще трохи грошей, бо ж з минулорічними ремонтами ще й у борги залізли.

– На сьогодні служба автомобільних доріг заборгувала десь 240 млн. грн. за виконані роботи. Але ці гроші включені в кредит, який має йти через Укравтодор. Кабінет Міністрів має з дня на день підписати і ми надіємось, що вони в квітні будуть, – каже Ігор Ороновський.

Термін експлуатації доріг – 15-17 років, в той час як деякі дороги Тернопільщини вже по два таких терміни відпрацювали. Попри це про капітальні ремонти мови нема. Гроші на них не виділяють вже 4 роки. Того, що мають, вистачить хіба на найскладніші дороги області. За них візьмуться, як тільки потепліє.

– Першочергово ми будемо робити ямковий ремонт тільки на дорогах державного значення. Це Тернопіль-Заліщики, Львів-Тернопіль, Тернопіль-Хмельницький і на Кременець. Є доручення минулого року Президента про виділення коштів на ремонт дороги Львів-Тернопіль, – розповів Ігор Ороновський.