Головна духовність 9 жовтня – вшановують пам’ять Івана Богослова

9 жовтня – вшановують пам’ять Івана Богослова

304

vlcsnap-2015-10-09-14h22m18s126Сьогодні християни вшановують пам’ять святого євангелиста Іоана Богослова. Апостол Іоан був улюбленим учнем Ісуса Христа. Спаситель любив його за жертовну любов та душевну чистоту.

«Апостол любові» – так називають святого Івана Богослова, пам’ять якого Церква вшановує дев’ятого жовтня за новим стилем. Як відомо, в Ісуса Христа було дванадцять вірних учнів – апостолів, які супроводжували Його упродовж земного життя, а після смерті несли Його слово у світ. Та був серед них один, якого Спаситель світу виділяв найбільше за жертовність та чистоту і, після смерті на хресті, доручив йому опіку над своєю Матір’ю – Богородицею.

Є три основних учня: Петро, Яків та Іван. Ця трійця була найбільш наближена до Христа. Невідомо, чому Ісус так постановив. Проте постать Івана своєю ревністю спонукає Христа відкривати цим трьом особливі тайни: воскресіння доньки Яїра, Преображення тощо. Це ті випадки, коли інші апостоли залишалися осторонь. Відомо, що своє Євангеліє Іван писав найпізніше. Це був особливий апостол, тому особливим було і його Євангеліє. Адже описує більше подій мученицької смерті Спасителя і загалом про те, що говорив Ісус своїм учням напередодні смерті.

Крім Євангелія, є  й інші писання Івана, подібні за змістом. Їх основна тема – любов Божа до людей, яка розкривається у смерті і воскресінні Ісуса.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here