додому АТО 9 вересня на Тернопільщині – День жалоби

9 вересня на Тернопільщині – День жалоби

576

vlcsnap-2014-09-08-18h34m34s255На Тернопільщині знову втрати. За  неперевіреними даними, у важких боях і через підступність ворога на сході за останні дні загинули кілька наших земляків, ще частина потрапили у полон. За офіційними даними  ідеться про двої загиблих, повідомляє сайт Тернопільської обласної ради.

– По інших людях ми інформацію перевіряємо. Поки в нас залишається надія, що люди не загинули, а перебувають в полоні. Ми не можемо говорити про підтверджені факти, хоча в інтернеті  багато інформації. Зараз на рівні районів щоденно обдзвонюються усі наші військовозобов’язані, хто призваний і хто служить в зоні АТО для того, щоб уточнити, де вони знаходяться, чи на українській території, що з станом їхнього здоров’я, – розповів голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк.

Ми телефонуємо на фронт, натомість рідні, друзі бійців і навіть незнайомі люди отримують дзвінки звідти, часто з вимогою викупу. Чиновники просять будь-яку інформацію перевіряти у військкоматах, у відповідальних посадовців чи волонтерів.


– Телефони можуть губитися, по контактах можна телефонувати, і були випадки, коли такі контакти не призводили до повернення людини, а хтось з тих територій, де працюють терористи і сепаратисти, робить собі на цьому бізнес і заробіток., – каже Олег Сиротюк.

В зв’язку з загибеллю бійців з Тернопільщини в зоні АТО, 9 вересня в області оголошено Днем жалоби. Їх родини, запевняють чиновники, отримають передбачену законодавством матеріальну допомогу.