додому благоустрій 9 та 10 квітня у більшості мікрорайонів Тернополя не буде води

9 та 10 квітня у більшості мікрорайонів Тернополя не буде води

633

9 та 10 квітня у більшості мікрорайонів Тернополя не буде води. Водоканал традиційно промиватиме водопровідні мережі. З водою будуть мешканці центру, Нового світу та промислового мікрорайону, а це вулиці Бродівська, Поліська, Текстильна, Збаразька. Водопостачання у цих частинах міста припинятимуть приблизно в кінці квітня, на початку травня.

Промивання водопровідних мереж і цього року пройде у два етапи. 9 та 10 квітня без води залишиться основна частина споживачів міста. Це буде перший етап промивання мереж. Водоканалівці роблять це традиційно після завершення опалювального сезону задля очищення, дезінфекції та стабільної роботи мереж на наступних півроку.

– Досить складний технолоргічний процес, але в певній мірі ми вже маємо навики проведення за останні роки і знаємо, які можуть бути негативні моменти, тому, в першу чергу, просимо споживачів 8 квітня напередодні проведення зупинки водонасосних станції зробити запас води. При чому ми рекомендуємо зробити цей запас завчасно, а не під вечір безпосередньо перед зупинкою насосних станцій, – розповідає директор КП "Тернопільводоканал" Володимир Кузьма.

9 квітня, коли мережі промиватимуть, працюватимуть колонки-качалки. А вже в четвер, 10 квітня, вода поступово з’являтиметься, однак з підвищеним вмістом хлору та залишками осаду. Тому комунальники радять її не пити та не використовувати під час приготування їжі. Нині до промивання водопровідних мереж активно готуються. На водопровідній насосній станції третього підйому, що на вулиці 15 Квітня промивають резервуари чистої води.

– Ми відсікаємо резервуар від пордачі води, до певної межі відтягуємо воду, щоб лишню воду не виливати, після того самим банальним методом – швабрами, 12 чоловік горнуть все те що за півроку відстоялось. Після цього ми гідромашиною промиваємо стіни, дно, після цього набираємо воду, хлоруємо її, потім ще аз чистою воду і це вже завершальний етап миття, – каже начальник водопровідних насосних станцій КП "Тернопільводоканал" Леонід Ментух.

Тим, хто живе у центрі Тернополя, на Новому світі, в районі Старого Парку та на вулицях Бродівській, Поліській, Текстильній та Збаразькій водопостачання поки не припинятимуть. Мережі планують промивати під час другого етапу – в кінці квітня, на початку травня.