Головна суспільство 9 листопада в Тернополі ярмаркуватимуть

9 листопада в Тернополі ярмаркуватимуть

284

Не запаслись продуктами на зиму? Маєте можливість зробити це у найближчу суботу. 9 листопада Тернопіль знову ярмаркуватиме. Цьогоріч – вдев'яте. Організатори обіцяють майже півсотні видів продукції і доступні ціни, нижчі від ринкових на 15-20%. А ще – традиційне частування гарячими стравами.

Сільськогосподарські ярмарки на Тернопільщині не просто прижились, а вже 6 років успішно забезпечують міщан продуктами. Лише у Тернополі з початку року таких провели 8, продавши продукції на 35 мільйонів гривень. По області ж вторгували вдесятеро більше. Але це загальна сума, нулями лякає. Насправді ж, кажуть чиновники, весь товар на таких ярмарках на15-20%, а то й більше дешевший, ніж в магазинах чи на ринку. Бо продають його самі виробники і без націнки.

Торгують традиційно в чотирьох мікрорайонах міста: на Майдані Мистецтв, перехресті вулиць Дружби-Миру, вулиці Лесі Українки та на території Галицького ринку. Перш ніж встановлювати ціни, які рекомендують виробникам, моніторили торгівельну мережу і ринки. Кажуть, ярмарки стримують ціни на продукти там. Враховують і те, які продукти купують найбільше.

Цьогоріч найвищим попитом користується картопля. В магазинах кілограм – в середньому 4,50 гривні. На жовтневих ярмарках її продавали по 3,20, а тепер обіцяють ще дешевше – по 2 гривні 60 копійок. Збережеться вартість цукру – не вище 6 грн за кілограм.

Андрій Хома, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА: "Капусту ми по 1,5 залишаємо, морква – 2,5, буряк столовий 2 грн, цибуля – 4 грн, … яйця курячі – 1 грн. На базарі вже 1,15, домашні – 2,5 і 3,5 ціна на яйце… Риба по 20 грн за кілограм короп. На ринку 24-25 грн".

На ярмарку можна буде куптити і зерно. Тонна пшениці або вівса 1700 гривень, ячмінь – 1600. Традиційно покупців частуватимуть гарячим чаєм та іншими стравами. Соціально незахищені тернополяни отримають продуктові набори. Таких щоразу роздають по 200-250. Суботній ярмарок, сподіваються організатори, буде не останнім цьогоріч.
 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here