додому Новини 9 листопада українці писатимуть радіодиктант національної єдності

9 листопада українці писатимуть радіодиктант національної єдності

948

9 листопада, у День української писемності та мови, українці писатимуть диктант національної єдності. Девіз цьогорічного радіодиктанту – “Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”. Приєднатися до акції можна, увімкнувши Перший канал Українського радіо о 12:30. Саме тоді диктор для всіх охочих українців почне диктант.

Лише ручка, аркуш паперу та радіоприймач. Так тисячі українців щороку у День української писемності та мови долучаються до радіодиктанту національної єдності. Уже завтра, 9 листопада, радіодиктант звучатиме для всіх на Першому каналі Українського радіо о 12.30.

Така акція відбуватиметься всімнадцяте. Кожного року вона збирає чимало митців, культурних діячів, студентів, учнів та просто тих, хто має велике бажання долучитися. Читатиме диктант доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників із української мови Олександр Авраменко. Цьогоріч однією з локацій радіодиктанту стане місто Сєверодонецьк Луганської області. Там координуватиме акцію волонтерка, співачка, радник міністра культури Анжеліка Рудницька.

с

– В Тернополі я закликаю усіх прийти завтра о 12 годині в прес-клуб, це вулиця Качали 3, і написати цей диктант. Написати, щоб перевірити себе, відчути, можливо, давно забуті відчуття, як це писати диктант. А заодно об’єднатися, тому що диктант називається єдності. Він не стільки для перевірки грамотності як того, щоб усім разом з усією Україною в один час, о 12.30 написати цей диктант, – говорить власний кореспондент Українського радіо UA:суспільне в Тернопільській області Наталка Колтун.

Ті, хто напишуть диктант без помилок, будуть відзначені призами. Потрібно тільки відправити лист з диктантом поштою за адресою Українського радіо – Київ, Хрещатик, 26. Одна умова – перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада.