додому культура 9 листопада минуло 140 років з дня народження Богдана Лепкого

9 листопада минуло 140 років з дня народження Богдана Лепкого

519

У п'ятницю, 9 листопада, минуло 140 років з дня народження українського поета, прозаїка, літературознавця, критика, перекладача, історика літератури, видавця, публіциста, громадсько-культурного діяча, художника Богдана Лепкого. У 14-й тернопільській загальноосвітній школі імені Богдана Лепкого впродовж тижня відбувалися заходи щодо вшанування пам'яті українського поета. Крім цього, з 1993 року в школі діє музей, де зібрано чимало документів, фотокопії перших видань Богдана Лепкого.

У музеї Богдана Лепкого в 14-й школі Тернополя можна побачити фотокопії перших видань Богдана Лепкого, дізнатись про родину відомого українського поета, зокрема є відомості, про те що Богдан Лепкий був одружений зі своєю двоюрідною сестрою, а дозвіл на це вони брали у Папи Римського. Чимало матеріалів у музеї є про брата Богдана Лепкого – Левка Лепкого, який був січовим стрільцем, композитором. Архів родини Лепких передали племіннику Богдана Лепкого, професору із Чикаго Роману Смику. Саме він надав музею в 14-й школі Тернополя багато документів та експонатів.
 
– Ми досліджуємо його біографію, читаємо різні твори, так скурпульозно кожну поезію, роман читаємо. "Три портрети" минулого року читали, "Казка мого життя" вже прочитана. І не тільки через те, що наша школа носить його ім'я, а й для загального розвитку, важливо знати, про те, що він жив в нашій області, – розповіла випускниця Тернопільської ЗОШ №14 імені Богдана Лепкого Катерина Мукосій.
 
У 14-й школі Тернополя на прикладі Богдана Лепкого дітей навчають патріотизму, як саме треба жити для України. Бо Богдан Лепкий казав, що для України не лише потрібно вмирати, бути героями, а більше для України треба жити.
 
Уляна Масна, випускниця Тернопільської ЗОШ №14 імені Богдана Лепкого: "Богдан Лепкий був відомим українським поетом, прозаїком, він дуже багато працював для України, хоч і жив закордоном.  Багато подорожував і хворів, але своє життя він присвятив Україні, він багато працював для народу. Він жив Україною, хоч було дуже багато у нього перешкод".
 
Олег Тернопільський, директор Тернопільської ЗОШ №14 імені Богдана Лепкого: "Для школи Богдан Лепкий не тільки цінним є своїм патріотизмом, своїм оспівуванням Мазепи і козаччини, а саме в нього є те, найцінніше для школи, – сімейне виховання. "Казка мого життя" є та річ, де якраз і даний приклад як виховувати дітей в сім'ї, яке має бути ставлення до батька і до матері, а головне як виховувати отого справжнього інтелігента".
 
Наталія Шеремет, вчитель української мови та літератури Тернопільської ЗОШ №14 імені Богдана Лепкого: "Ми стараємося щоб Богдан Лепкий був постійно з нами, щоб не просто провели тиждень і все робота на цьому завершена. Ми хочемо, щоб діти відчули чому школа носить ім'я Богдана Лепкого".
 
Незважаючи на те, що Богдан Лепкий похований в Кракові, на чужій землі, в чужому гробівці, український поет завжди прагнув, як ті журавлі повернутися в Україну, в подільський край. У музей Богдана Лепкого в чотирнадцятій школі Тернополя запрошують усіх охочих, тут в будь-який час можуть провести екскурсії, для цього варто лише попередньо зателефонувати в школу.
 
TV-4