додому Новини 89-річна підопічна проєкту “Домашня опіка” Марта Осінчук розповіла свою історію про Різдво

89-річна підопічна проєкту “Домашня опіка” Марта Осінчук розповіла свою історію про Різдво

472
Різдвяні свята завжди асоціюються з колядками, у яких прославляють народження Ісуса Христа. 89-річна тернополянка Марта Осінчук – підопічна проєкту “Домашня опіка” від Тернопільського Карітасу, полюбляла у дитинстві бігати разом з іншими колядувати. Сучасні колядники отримують гроші, а колись, пригадує наша героїня, їм давали різні смаколики. Більше про спогади краянки – дивимось.
Ще в дитинстві жінка полюбляла ці святкові моменти. Розповідає, коли була малою – гроші давали дуже рідко, здебільшого, хлопців та дівчат пригощали чимось смачненьким.
Розповідає: “На коляду давали горішки, яблучка. Як вже цукерки давали, то вже дуже добре. І всі рахували, скільки дали. Бо так жменьку дадуть або по одному дадуть. Як по одному дадуть, то добре, а як дають жменьку, то зараз може комусь не вистачить. І так всяко було”.

Марта Осінчук каже: є чимало колядок, які до сьогодні не збереглися і їх вже не знає сучасна молодь. Однією з таких різдвяних пісень є “Нині Рождество Божого Дитяти”.

На Різдво прийнято не тільки колядувати, а й віншувати, тобто вітати господарів із різдвяними святами. Віршовані привітання завжди добре знала, їх пані Марта пам’ятає і до нині.

Різдвяні свята це також про зустріч всієї родини. І хоч 89-річна тернополянка самотня, її другою сім`єю стали представники фонду “Карітас” в проєкті “Домашня опіка”. Благодійники опікуються самотніми старенькими і надають їм соціальну, психологічну, дозвіллєву та побутову підтримку одиноким.