додому суспільство 80 учасників визвольних змагань до Дня Героїв отримали відзнаки “70-річчя УПА”

80 учасників визвольних змагань до Дня Героїв отримали відзнаки “70-річчя УПА”

506

Понад 80 репресованих комуністичною владою учасників визвольних змагань із Тернопільщини отримали з нагоди Дня Героїв почесну ювілейну відзнаку «70-річчя створення Української Повстанської Армії». Нагороди вручали заступник голови облдержадміністрації та перший заступник голови обласної ради.

Ось такі номерні хрести з тризубом у центрі, за який колись розстрілювали, чекали на ветеранів національно-визвольних змагань в приміщенні обласної влади. Дякуючи за подвиг для нащадків, представник облдержадміністрації запевняв колишніх упівців, що виконавча влада Тернопільщини робить усе, аби Україна стала сильною державою, і потребує в цьому і їх допомоги.

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "На своєму місці ми як державні чиновники щоденно намагаємося зробити так, щоби ті ідеали були вітілені. Так, не все вдається, не все так просто. Але разом з вами, з вашою підказкою, з вашим словом, я думаю, що нам вдасться втілити той ідеал, який стояв на прапорах борців за українську незалежність – українська соборна незалежна держава у повнім розвої своїх сил".

Тих, хто не замислюючись ставав на боротьбу за свою майбутню країну, обласна влада вирішила відзначити ще торік.

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської облради: "Згідно рішення Тернопільської обласної ради від 23 жовтня №1455 нагородити учасників бойових дій Української повстанської армії почесною відзнакою "70-річчя створення Української повстанської армії". Тобто в нас є всіх номінантів 850 чоловік по області і в таких приємних хвилях ми зустрічаємося і в декілька етапів видаємо ці відзнаки".  

Серед тих, хто цього разу отримав ювілейну відзнаку 70-тиріччя УПА за вагомі особисті заслуги у національно-визвольній боротьбі, відданість ідеалам незалежності української держави і багаторічну плідну громадську діяльність, була й Емілія Цяпа. Зі сльозами згадуючи, як студенткою побувала у сто восьмій камері львівської тюрми на Лонцького, упівка Емілія Цяпа, каже, що така відзнака для неї – дуже вагома.

Емілія Цяпа, реабілітований член УПА: "Ну та як, то ж мо є життя було. І листівки, і документи – всьо було. Пізніше, не знаю, як це сталося, що викрили і тоді нас судили, трійка судила нас. То було 22 чоловіка: і професори, і ми, студенти, і з політехнічного, і з медичного".

Для нагороджених був ще концерт і святковий обід.