Головна суспільство 80 тисяч дітей області хочуть оздоровити цього літа

80 тисяч дітей області хочуть оздоровити цього літа

368

Літні канікули школярів у розпалі. Кожен обирає відпочинок до вподоби. А діти, які відпочивають у таборі "Зореструс" на Теребовлянщині, переконують: такий спосіб відпочинку найкращий. Без комп'ютера і телевізора школярі тут обходяться упродовж трьох тижнів і запевняють: таке життя у таборі їм подобається.

Ні хвилини на байдикування. У дитячому таборі "Зореструс" на Теребовлянщині увесь день розписаний до хвилини. Підйом о пів на восьму, тоді зарядка, сніданок, конкурси, змагання, обід, ігри, вечеря та дискотека, о двадцять третій годині – відбій.

Юлія, відпочиває у таборі "Зореструс" на Теребовлянщині: "Кожен день зарядка, весело так. Ходимо купатися у басейн. Різні ігри: інтелектуальні, спортивні. Тут дуже весело, мені дуже сподобалось".

Євгенія, відпочиває у таборі "Зореструс" на Теребовлянщині: "- Мені цей табір дуже подобається. Я хоча і мала, але їжджу в такі табори. Мені сподобалося те, що тут купаються в басейні, кожен день концерти.

– А я бачила, що вранці треба вставати пів восьмої. Важко?

– Ні, мене це не лякає. Я встаю переважно в 5 годині".

Цьогоріч вперше до виховного процесу у таборі "Зореструс" долучилися пластуни. Тепер діти, які приїздять сюди, стають учасниками незвичайної гри. Протягом всієї зміни у таборі змагаються чотири раси: Води, Вогню, Повітря та Землі. У кожного є своя місія і завдання.

Інна Окаринська, волонтер Тернопільської міської організації "Пласт": "Цю програму розробляли пластуни, але прошу батьків не лякатися. Тут немає елементів таких, як по свистку вставати і відтискатися. Ми взяли все найкраще, щоб дітям було цікаво. Кожного дня діти змагаються між собою. За це вони отримують зірочки. Тут буквально все оцінюється. Наскільки вони дружні, наскільки вони гарно виступили, чистота в кімнатах і як вони допомагають одне одному".

Діти пільгових категорій у таборах оздоровлюються за бюджетні гроші. Для інших – відпочинок не безкоштовний. День перебування дитини у таборі "Зореструс" обходиться батькам у сто десять гривень. Загалом, розповідають в управлінні у справах сім'ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації, ціни на відпочинок в межах області різні. Батьки, які працюють, мають можливість зекономити за рахунок компенсації. Для цього потрібно звернутися у Фонд соціального страхування.

 Ігор Чорний, начальник відділу управління у справах сім'ї та молоді Тернопільської ОДА: "Батьки зможуть направляти дітей частково за кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Якщо ціна у таборах в нас в середньому від 80 до 110 гривень, то Фонд соцстраху компенсовує батькам 42 гривні в день".

На Тернопільщині є дванадцять позаміських таборів. Одинадцять з них уже працюють, ще один табір розпочне свою роботу з 20 липня.

Ігор Чорний, начальник відділу управління у справах сім'ї та молоді Тернопільської ОДА: "В стаціонарних заміських оздоровчих закладах вже оздоровлено 1400 дітей. Зараз в даний момент перебуває 1894 дитини. До кінця літа плануємо охопити в даних тільки наших оздоровчих закладах близько семи тисяч дітей суто оздоровленням і відпочинком. Наші діти їдуть за межі області відпочивати. Це табори "Артек", "Молода гвардія".

Загалом цього року планують оздоровити близько 80 тисяч дітей Тернопільщини, а це більше 70% школярів нашої області.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here