додому АТО 80 медиків-волонтерів з різних областей України, які поїдуть в АТО, відпрацювали практичні...

80 медиків-волонтерів з різних областей України, які поїдуть в АТО, відпрацювали практичні навички

362

vlcsnap-2014-11-17-16h08m32s10680 медиків-волонтерів з різних областей України впродовж трьох днів, з 14 до 16 листопада, відпрацьовували практичні навички в умовах, наближених до польових. Вишкіл провела громадська організація “Медичний загін спецпризначення “Білі берети”, аби навчити медиків-волонтерів, яких будуть відправляти в зону АТО, основам надання домедичної і медичної допомоги в умовах бойових дій.

Впродовж трьох днів на території навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» медики-волонтери з різних областей України вчилися і відпрацьовували практичні навички щодо надання медичної допомоги в умовах бойових дій.

– Задіювали різні шумові гранати, пітарди, вистріли, під час цього всього шумового бою потрібно було надати допомогу пораненому, транспортувати його, евакуювати, перев’язати, поставити систему, підключити внутрішньовенно. Ось цих три дні ми цим і займалися, організовували допомогу, – розповідає інструктор громадської організації “Медичний загін спецпризначення “Білі берети” Віктор Шацький.

Учасники вишколу отримали сертифікати проходження медичних навчань. Після тренувань вони зможуть створювати осередки “Білих беретів” у своєму місті. Надалі медичний загін спецпризначення планує організовувати ще чимало вишколів та акцій.


– Основною метою нашої організації є доносити наші знання і вміння до широких мас людей, особливо до тих бійців, які є на передовій, які не вміють правильно накласти джгут, допомогти один одному і собі. Через це ми хочемо якомога більше людей навчити цьому, щоб було менше смертей. Плануємо акції, плануємо вишколи, ми будемо повідомляти в ЗМІ. Ми плануємо виїзди в обласні центри, нас запрошують виїжджати в частини військові як добровольчих загонів, так і збройних сил, – каже Віктор Шацький.

Участь у вишколі взяло близько 80 медиків-волонтерів.