додому здоров'я 80 гривень – і ваші шанси не захворіти грипом цього року зростають

80 гривень – і ваші шанси не захворіти грипом цього року зростають

487

Тернопільщина отримала вакцину проти грипу та ГРВІ. Цьогоріч її кілька видів, українського та іноземного виробництва. Усі містять штами вірусів грипу, які за прогнозами епідеміологів цьогоріч у нас циркулюватимуть. Купити вакцину можна в місцевих аптеках, але попередньо замовивши. ЇЇ вартість – в межах 70-80 гривень, кажуть медики. Саму вакцинацію мають проводити лікарі у кабінетах профщеплень.

Цьогоріч українців атакуватиме три штами вірусів грипу: грип "А" Каліфорнія Н1N1, грип "А" Н3N2 "Вікторія" і грип "В" "Масачусетс". Замість чекати і боятися медики радять вакцинуватися. І підказують чим.

Марія Павельєва, начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області: "2 види ваксігрипу, виробники Франція і Україна, інфлувак і флюорикс. Поки що це 3 вакцини, які дозволені для використання. Вакцина флюорикс уже появилась в Україні і в нас в Тернополі вона є".

Перед тим, як купити, вакцину треба замовити. А потім при температурі від двох до восьми градусів доставити у кабінет профщеплень. Саму ж вакцинацію мають проводити медики. Починати можна вже тепер. Ріст захворюваності почався з вересня, проте епідпорогу так і не перевищив. Хоча показник захворюваності на 10 тисяч населення був не надто нижчим за епідпоріг. Епідеміологи пояснюють, це поки епідпоріг низький. І вже у жовтні чекають більшої кількості хворих.

Марія Павельєва, начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області: "В 2009 році з середини жовтня у нас був ріст захворюваності і в цей рік було оголошено епідемію по захворюваності на грип. Але епідемічні пороги ми вираховуємо без врахування епідемічних років, тому така невеличка в нас різниця.  Але з цього тижня в нас епідпоріг вже буде, наприклад, 28".

Цього тижня хворих на Тернопільщині побільшало на 4 відсотки. Їх майже 2 тисячі. Кількість дітей залишається стабільною – трохи більше половини. Школярів – чверть, тому жодних карантинів в області поки не оголошували.