додому освіта 8 серпня ВНЗ оприлюднили третій список вступників, рекомендованих до зарахування за кошти...

8 серпня ВНЗ оприлюднили третій список вступників, рекомендованих до зарахування за кошти держбюджету

309

Вступна кампанія-2013 вийшла на фінішну пряму. Сьогодні до 12-ї години вищі навчальні заклади України оприлюднили третій список вступників, рекомендованих до зарахування за гроші державного бюджету. Під час «третьої хвилі» з рейтингових списків виключають вступників, які були рекомендовані до зарахування, але з 5 до 7 серпня не подали оригінали документів до вищого навчального закладу. У підсумку їх місця зайняли абітурієнти, які знаходились у списку нижче. Сьогодні – остання «хвиля» зарахування вступників. Абітурієнти, рекомендовані до зарахування у третьому списку, повинні подати до приймальних комісій необхідні оригінали документів протягом до 10 серпня включно. А вже у неділю, 11 серпня, вищі навчальні заклади України мають видати накази про зарахування абітурієнтів на бюджетну форму навчання.

Таня Заровенна з-під Тернополя, де саме вчитиметься, визначалась довго, та, зрештою, обрала  Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.

Таня Заровенна, абітурієнтка з села Чернихівці Збаразького району: "- Хочу здати оригінал документів – диплом, додаток до диплому. – Це вже за результатами другої хвилі Ви побачили, що вступаєте? – Першої. – Що ж ви так затрималися? – Я вагалася".

Державмовлення у Тернопільському технічному університеті цьогоріч невелике – від п'ятдесяти до п'ятнадцяти бюджетних місць залежно від напрямку підготовки майбутніх фахівців. У тому, що замовлення держави у цьому виші виконають, відповідальний секретар приймальної комісії сумніву не має.

Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя: "Тому що, по-перше, такого ще не було і бачачи по кількості оригіналів вступників, які знаходяться в нижчій частині рейтингового списку, чи в середній частині рейтингового списку, вони будуть зараховані за так званим конкурсом оригіналів, якщо рекомендовані до зарахування в третій хвилі не принесуть оригінали".

Та це зовсім не означає, що першокурсники Тернопільському національному технічному університету дістануться із невисоким рівнем знань. У виші запевняють: на державні місця будь-кого не братимуть.

Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя: "От, скажемо, зараз, нам ще треба 5 державних місць і надана рекомендація в третій хвилі п'ятьом вступникам, вони мають бали високі – там 700-680-690, але вони поступили чи будуть поступати в інші. Ми візьмемо восьмого, десятого, п'ятнадцятого. Він має на 10 балів нижче – це не те, що ми візьмемо з низькими балами, я не думаю, що ми будемо брати з 500 балами, 590. В нас мінімальний бал буде не менше 630-640 на всі напрями підготовки".

Та навчатись за кошт держави будь-якою ціною прагнуть не всі. Аліна Стрельбіцька з Хмельниччини, хоч варіантів було кілька, визначилась: у Тернопільському національному технічному університеті навчатиметься на платній основі.

Аліна Стрельбіцька, абітурієнтка з Чемеровецького району Хмельницької області: "- А на державну як? – Не пройшли. – Багато не вистачило? -Трошки. – Чому все-таки Тернопіль, а не, скажімо, Львівська політехніка, Київська? -Ближче додому".

Олена Стрельбіцька, мама абітурієнтки з Чемеровецького району Хмельницької області: "Ми на державну здавали, вона проходить в Чернівці в Буковинський університет на економіку підприємства, але ми порахували, що нам сюда ближче… Ну, сіли порахували реально, що підходить".

11 серпня вищі навчальні заклади України видадуть накази про зарахування абітурієнтів на бюджетну форму навчання. Сьогодні, 8 серпня – третя і остання «хвиля» зарахування вступників. Тому абітурієнти, рекомендовані до зарахування у третьому списку, повинні подати до приймальних комісій оригінали документів протягом 8-10 серпня включно. А вступникам, які знаходяться в рейтинговому списку нижче від рекомендованих, у вишах радять дуже уважно слідкувати за просуванням списку – у них ще є шанс потрапити на державну форму навчання, адже якщо хтось оригінали документів не принесе, список посунеться. Тому приймальні комісії вишів працюватимуть до неділі, 11 серпня, посилено. І в суботу також.

Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя:  "Ми працюємо сьогодні, завтра з 9 до 17 години без обідньої перерви, а в суботу – в останній день третьої хвилі – з 9 до 18 години прийом оригіналів без обіду. Всім рекомендованим в третій хвилі обов'язково треба принести оригінали документів – це сертифікату, атестату і медичної довідки – в приймальну комісію"

Контрактники можуть подавати оригінали документів довше. Зарахування абітурієнтів на контрактну форму навчання у вищих навчальних закладах Україние триватиме до 25 серпня.