додому благоустрій 8 млн. грн. на ремонт будинків та дворів Тернополя виділила міська рада

8 млн. грн. на ремонт будинків та дворів Тернополя виділила міська рада

452

 

Вдвічі більше грошей, ніж у 2012-у виділила на ремонт житлового фонду Тернополя міська рада цього року. Серед іншого, обіцяють ремонтувати фасади і покрівлі будинків, підвали, міжбудинкові проїзди, на п'ятнадцяти вулицях міста оновити вуличне освітлення. На такі роботи місто цьогоріч витратить 8,5 мільйонів гривень.

Попри те, що на ремонт житлового фонду Тернополя цьогоріч запланували вдвічі більше грошей, аніж у 2012, аби навести лад в усьому місті, цього все одно замало, відтак гроші спрямують туди, де це найпотрібніше, каже міський голова.

– По ремонту покрівель, дахів, на що закладено 2 млн. 100 тис. гривень, враховано всі ті об'єкти, які потребували першочергового ремонту і де була готова проектно-кошторисна документація. Щоб цей процес не зупинявся, одразу закладені кошти на виготовлення нової проектно-кошторисної документації на наступні об'єкти. Крім того вдвічі більше коштів закладається на проведення капітального ремонту міжквартальних проїздів і утримання асфальтного покриття коло будинків, окремо закладені кошти на ремонт міжпанельних швів, на проведення ремонтів фасадів, оскільки в нас є чимало будинків які потребують ремонту зовнішніх фасадів як в центральній частині міста, в історичній частині, особливо там, де найбільше туристів, відвідувачів, так і в спальних мікрорайонах Тернополя, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Також у 2013 році міська влада планує облаштувати в місті більше двадцяти нових дитячих майданчиків. Продовжать у цьому році і оновлення існуючого та встановлення нового освітлення вулиць міста. Попередньо на це запланували один мільйон гривень.

– В першу чергу ті вулиці, де залишилися ще старі лампи, де є старе освітлення, ті вулиці де є найбільше скарг і звернь мешканців що вулиці не достатньо освітлені і ті вулиці, які на сьогоднішній день є з застарілим обладнанням і необхідно зробити заміну на нове. Це мінімальна сума коштів, яка є сьогодні закладена на сьогоднішній день. Вразі якщо ми будем бачити що будуть певні резерви можливо ця сума коштів буде збільшуватися. Крім того сьогодні стоїть доручення комунальному підприємству "Тернопільміськсвітло" надати пропозиції щодо поетапного переведення освітлення міста Тернополя на нові технології, на світлодіодне освітлення, – каже міський голова.

Списки вулиць, яких торкнеться цьогорічне оновлення житлового фонду Тернополя, розміщені на сайті міської ради.