додому Новини 8 лютого – Китайський Новий рік

8 лютого – Китайський Новий рік

403

vlcsnap-2016-02-08-17h55m11s625З Новим роком сьогодні можна вітати знову. 8 лютого він настає за китайським календарем. Вогняна Мавпа остаточно змінила Дерев’яну Козу – символ 2015 року.

Китайський Новий рік, відомий також як Місячний Новий рік або Свято Весни — найважливіше з традиційних китайських свят. Новий рік за Східним календарем настає наприкінці січня – у лютому – майже на місяць пізніше «звичайного» Нового року. За давньокитайськими переказами, казками і легендами сказано, що на початку кожного нового року китайці змушені були боротися проти міфічної тварини, що носила назву Ніен.

Вона приходить у перший день Нового року, щоб пожирати худобу, збіжжя та харчові припаси і навіть сільських жителів, особливо, дітей. Щоб захистити себе,  мешканці клали їжу біля входу до помешкання з приходом кожного нового року. За повір’ям вважалося, що чим більше буде наїдків — тим добрішим буде звір.

Люди вірили, що після того, як Ніен насититься їжею, він не нападатиме більше на них. Одного разу люди побачили, що Звірина злякалася маленької дитини, яка була одягнута в червону одежину і вирішили, що вона боїться червоного кольору. Тож щоразу, коли приходить Новий рік, розвішують червоні ліхтарі і сувої на вікнах і дверях своїх помешкань.

Також заведено використовувати феєрверки, щоб відлякувати звіра, тож закінчується святкова ніч феєрверками та петардами. Вважається, що китайський Новий рік — найкращий час для примирення в суперечках та час, коли необхідно забути всі образи.