додому культура 75-річчя святкуватиме цьогоріч Тернопільська обласна філармонія

75-річчя святкуватиме цьогоріч Тернопільська обласна філармонія

614

75-річчя святкуватиме цьогоріч Тернопільська обласна філармонія. Артисти обіцяють, готують для тернопільських глядачів чимало цікавого. Саме святкування планують провести наприкінці року, але протягом сезону подарують городянам нові концерти та імпрези.

Тернопільську обласну філармонію створили у грудні 1939 року. Це приміщення колись було будинком "Міщанського братства" на вулиці Князя Острозького. До відкриття філармонії  тут виступали Іван Франко, хор "Тернопільський "Боян", Соломія Крушельницька, Богдан Лепкий, а також працював театр «Тернопільські театральні вечори». 75 років з дня заснування філармонії – особлива подія, вважає директор. Та головне – це люди, які своєю наполегливою працею творили історію філармонії, каже Ярослав Лемішка.

– Дуже багато людей, які пройшли, так би мовити, які і на пенсію вийшли з філармонії таких знаменитих людей, тому є що згадати і ми обов'язково будемо запрошувати тих людей, які ще є живі, які працювали в нас, бо вони творили історію філармонії, – ділиться планами директор Тернопільської обласної філармонії Ярослав Лемішка.

Сьогодні у Тернопільській обласній філармонії працює понад півтори сотні музикантів, танцюристів, вокалістів — лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів. В репертуарі творчого колективу філармонії — понад 40 концертних програм, з якими артисти гастролюють на Тернопільщині, в Україні та за кордоном. 75-річчя філармонії, каже Ярослав Лемішка, відзначатимуть протягом року.

– Ми так собі плануємо з початку відкриття сезону кожен колектив дає сольний концерт і кожен соліст, вокаліст дає сольний концерт. І, напевно, 22 грудня відбудеться гала-концерт, де будуть брати участь весь творчий склад філармонії, – каже Ярослав Лемішка.