додому благоустрій 700 дерев планують висадити у Тернополі цієї весни

700 дерев планують висадити у Тернополі цієї весни

587

Дві загальноміських толоки організують у Тернополі 13 березня та 3 квітня. Долучитися до прибирання міста просять усіх городян. У планах комунальників навести лад на прибудинкових територіях та у дворах: відремонтувати та пофарбувати дитячі і спортивні майданчики, встановити нові лавки та урни для сміття, впорядкувати міські кладовища і меморіальні комплекси. А ще цієї весни в Тернополі планують висадити близько 700 дерев.

– Підійде зараз тепло, ми плануємо ряд висадок, покращити видовий вигляд міста. А саме: висадити тюльпанові дерева, висадити платан, висаджувати адамове дерево. Тобто, досить такий великий перелік дерев, який на нашу думку, тернополяни будуть задоволені, – розповідає заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський.

За незаконно висаджені дерева така ж відповідальність, як за самовільно зрубане, нагадує Олег Соколовський. Відтак, в управління ЖКГ міськради просять тернополян не садити дерев без дозволу. Для цього потрібно звернутися в ЖЕК, в управлінні є ландшафтний архітектор, який приїде і дасть відповідний дозвіл. Загалом цієї весни у Тернополі планують висадити близько 700 дерев.

– Ми заміняємо ті, які вже себе віджили, тобто зрізані дерева, хочемо замінити їх на нові. А також, згідно з концепції озеленення міста, йде поступова заміна дерев, які вже досягнули вікової межі, ми їх заміняємо на нові. Так, до прикладу, в парку Шевченка альтернативно будуть висаджені платани. Альтернатива чому, от наприклад, тополя від острова кохання до пивзаводу – будуть повністю висаджені нові дерева, тополі зрізатися не будуть, вони будуть відживати свій вік, а на їх місце прийдуть платани, – каже Олег Соколовський.

Нові насадження з’являться в кожному парку міста, каже Олег Соколовський.