Головна Новини 7 вересня мине 30 років від дня смерті Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого

7 вересня мине 30 років від дня смерті Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого

336

vlcsnap-2014-09-04-17h54m20s1097 вересня минає 30 років від дня смерті релігійного діяча, Верховного Архиєпископа, Митрополита, Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого. Вшанують пам’ять видатного земляка напередодні у суботу, 6 вересня. Найбільше урочистостей відбудеться цього дня у рідному селі Патріарха – Заздрості Теребовлянського району. Там відправлять Архиєрейську Літургію та презентують книгу “Шлях у безсмертя”.

Народився Верховний Архиєпископ Йосиф Сліпий в українській, хліборобській, християнській родині в селі Заздрість Теребовлянського району. Зараз там знаходиться музей-садиба Патріарха. Главою Української греко-католицької церкви Йосиф Сліпий став по смерті митрополита Андрея Шептицького 1 листопада 1944 року. А за півроку його резиденцію біля собору Святого Юра у Львові оточили кілька десятків автомобілів. Владику арештували. У 1957 році, будучи довічно ув’язненим у Сталінських таборах, він пише пасторське послання до українців, перші слова якого звучать так: “Великого бажайте”.

– Ті слова “Великого бажайте” справді стали для нас дійсністю на мадані. Бо кожне з тих юних сердець там на майдані бажають великого. І тисячі тих, хто до сьогодні воює на різних фронтах, на воєнних, на фронтах пошуку правди, є тими послідовниками Паиріарха Йосифа Сліпого, – розповів помічник прес-секретаря Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ отець Роман.

У 1963 році глава УГКЦ Йосип Сліпий прибув у Рим. За його звільнення клопотали американський президент Джон Кеннеді і Святіший отець Іван ХХІІІ. В цей час Патріарх мобілізує українське релігійне національне життя по світу, дає нове життя УГКЦ, займається великою науковою працею. 7 вересня 1984 року серце Патріарха Йосифа Сліпого зупинилося. Його ховали 14 єпископів, 50 священиків, більше тисячі вірних з усього світу. Тоді Ватикан оголосив сорокаденну жалобу. Ось такими словами попрощався з Йосифом Сліпим Папа Іван Павло ІІ.


– Подібно як Христос на Голгофі, Кардинал Сліпий 18 років в заслання, терпіння, Він не заломився, а як герой достойно витримав. Вічна йому пам’ять.

Тридцяту річницю від дня смерті Патріарха Йосифа відзначать у селі Заздрість Теребовлянського району в суботу, 6 вересня. О 9.30 розпочнеться Архиєрейська Свята Літургія, далі відбудеться процесійних хід до родинного гробівця Сліпих, передбачена урочиста академія, перегляд фільму, презентація книги “Шлях у безсмертя”. Вшанувати пам’ять Патріарха запрошують усіх охочих.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here