додому культура 7 січня Мирославу Коцюлиму виповнилося б 70

7 січня Мирославу Коцюлиму виповнилося б 70

524

70 років виповнилося б 7 січня українському актору, режисеру, народному артисту України  Мирославу Коцюлиму. Найперше глядачі пам'ятають його в ролі Омелька у виставі «Мартин Боруля» Карпенка-Карого, та у Тернопільському академічному обласному музичному-драматичному театрі імені Шевченка Мирослав Коцюлим служив із 1963 року, відтак ролей зіграв чимало.

Уродженець Старої Ягільниці Чортківського району, він закінчив театральну студію при Львівському українському академічному драматичному театрі імені Марії Заньковецької. Із 1969 до 1997 був за сумісництвом режисером і актором самодіяльного народного театру в селі Озерна Зборівського району і поставив у цьому театрі 34 вистави. Помер народний артист України, лауреат численних театральних премій, в тому числі, імені Амвросія Бучми, Мирослав Коцюлим у 2005 році.

До дня народження видатного земляка на каналі TV-4 в суботу, 26 січня, о 21-ій годині дивіться телеверсію вечора пам'яті Мирослава Коцюлима, що відбувся у 2011 році, – "Душа, осяяна театром".