додому Новини 7 шкіл на Тернопільщині не працюватимуть у новому навчальному році

7 шкіл на Тернопільщині не працюватимуть у новому навчальному році

851

Сім шкіл на Терvlcsnap-2015-08-21-13h37m23s59нопільщині не працюватимуть у новому навчальному році. Мова йде про навчальні заклади у Зборівському, Ланівецькому та Гусятинському районах. Вже є необхідні рішення сесій районних рад. Діти вчитимуться у школах сусідніх сіл. Якщо відстань до школи не більше одного кілометра – ходитимуть пішки, решту возитимуть шкільними автобусами. Влада запевняє, є відповідні домовленості з перевізниками про безкоштовний проїзд школярів. Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа.

На Тернопільщині планували закрити тридцять одну школу. Бо є такі навчальні заклади перших ступенів, де навчається один-два школяра і на одну дитину – припадає 4 особи обслуговуючого персоналу, каже Любомир Крупа. Є на Тернопільщині і школи, де навчання одного учня коштує сорок тисяч гривень.

-Зрозуміло, що 31 заклад не закриватимуть, оскільки потрібне рішення сесії райради. А друге – в процесі навчального року, який починається 1 вересня, будь-яка реорганізація і закриття неможливо. Тому з 1 вересня 2015 року по 28 травня 2016 року потрібно все порахувати і за літній період провести всі заходи, щоб реорганізувати чи призупинити діяльність, – каже директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа

З 1 вересня цього року призупинять навчання у семи школах Зборівського, Лановецького та Гусятинського районів. Вже є відповідні рішення сесій райрад. В цих школах вирішили питання довозу дітей і працевлаштування педагогічних працівників, запевняє Любомир Крупа. Проблемним залишається питання з шкільними автобусами.

-При потребі в нас зараз близько 200 автобусів ми маємо в наявності – 99. При тому, що минулого року 11 автобусів в нас мобілізували, забрали на воєнні дії. Зрозуміло, що ми не розраховуємо на їх повернення. Зараз є державна програма, що дає автобуси. І на останній селекторній нараді за участю Міністра освіти і науки, було анонсовано, що хто буде проводити таку логічну і послідовну оптимізацію, їм будуть давати автобуси. Але ми розуміємо, що зараз фінансові питання є надзвичайно складними, – каже директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа

На Тернопільщині цього року вперше за парти сядуть близько дванадцяти тисяч першачків, а це на чотириста сімдесят чотири школяра більше ніж в минулому році.