додому культура 7 робіт Йогана Георга Пінзеля виставили в арт-галереї торгівельно-розважального центру “Подоляни”

7 робіт Йогана Георга Пінзеля виставили в арт-галереї торгівельно-розважального центру “Подоляни”

506

7 робіт одного з найталановитіших європейських скульпторів ХVІІІ століття Йогана Георга Пінзеля виставили в арт-галереї торгівельно-розважального центру "Подоляни" у Тернополі. Нещодавно роботи Пінзеля експонували в  Луврі (Франція), згодом вони повернулися в Україну. Далі скульптури Пінзеля хотіли виставляти в Київському Арсеналі, проте громадськість виступила категорично проти цього, бо переживали в якому стані і чи взагалі вони повернуться звідти. Тепер тернополяни знову занепокоєні: чому роботи геніального скульптора виставляють в приватній структурі, а не в краєзнавчому музеї, і чи є належні умови в "Подолянах", аби експонувати скульптури Пінзеля.

Потрапити на відкриття виставки робіт Йогана Георга Пінзеля у торгівельно-розважальному центрі "Подоляни" у неділю, 28 квітня, можна було лише із запрошеннями. На дверях охорона. Присутні в арт-галереї – меценати, представники влади та духовенства. Заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Петро Гоч пояснює, цього року область відзначає сторіччя краєзнавчого музею, родзинкою якого є колекція робіт Пінзеля. Сім скульптур легендарного митця виставили в торгівельно-розважальному центрі "Подоляни", аби зібрати гроші на створення та відкриття залу Пінзеля в краєзнавчому музеї Тернополя.

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської ОДА: "Це була ініціатива такого приватно-державного партнерства, де ми зі свого боку взяли на себе зобов'язання до сторіччя музею вкласти якісь кошти в цей музей, бо Ви знаєте, що Тернопільська область є єдиною, де ще не має обласного бюджету. Тому жодної копійки з бюджету не було витрачено на реконструкцію музею. І була ініціатива приватних підприємців, які вирішили допомогти цьому процесу, тому власне тут вона і виставляється".

ЧИТАТИ ЩЕ:  Усі твори Пінзеля повернулись із виставки у Луврі неушкодженими

Напередодні відкриття виставки в Тернополі побувала заслужений працівник культури України, член гуманітарної ради при Президенті України, донька Бориса Возницького – Лариса Разінкова-Возницька. Музейник з більше як 40-річним стажем обурена тим, в якому зараз стані знаходяться роботи Пінзеля, які впродовж кількох місяців реставрували. Твори легендарного митця, каже Лариса Борисівна, зараз знаходяться в приміщенні, яке не відповідає усім музейним нормам.

Лариса Разінкова-Возницька, заслужений працівник культури України, член гуманітарної ради при Президенті України: "Висока температура, вони знаходяться на другому поверсі під металевою бляхою, а зараз температура сягає біля 30 градусів, тобто там температура дуже висока. Я хотіла подивитися, яка температура тих приміщень, яка вологість в тих приміщеннях, ні одного апарата, який би це показували я не знайшла. Немає також апаратів, які подають вологу в приміщенні. Стоять маленькі горщечки для квітів, але вони не надають ті умови, які потрібні для цього приміщення".

А те, що твори Пінзеля перевезли з краєзнавчого музею в приватне приміщення, суперечить усім нормам законодавства, каже Лариса Разінкова-Возницька.

Лариса Разінкова-Возницька, заслужений працівник культури України, член гуманітарної ради при Президенті України: "Це загрожує скульптурам Пінзеля, які в свій час були врятовані, були врятовані тим же Борисом Возницьким, тими ж працівниками навіть Тернопільського музею, які їздили, рятували, звозили ті геніальні твори, їх же не так багато залишилося і те, що ми маємо треба зберігати і охороняти".

Обласна ж влада запевняє: умови для перебування робіт Пінзеля в "Подолянах" належні.

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської ОДА: "Ми дуже серйозно підійшли до питання охорони цих скульптур, бо це є дійсно річ, яка є родзинкою нашого музею, тому Ви бачите тут є і приватна охорона і заключена угода між приватним комплексом і охоронною фірмою "Максимум", яка є  сертифікована. Постійно роботи перебувають під наглядом відеокамер, тому  зауважень щодо охорони бути не може,  більше того Ви можете побачити, що тут вони знаходяться під пильнішою охороною ніж в нашому краєзнавчому музеї, на жаль".

Аби відремонтувати Тернопільський краєзнавчий музей, потрібно близько 2,5 мільйонів гривень. Під час виставки робіт Пінзеля в арт-галереї  "Подолян", каже Петро Гоч, планують зібрати близько півмільйона гривень на створення залу Пінзеля та реставрації виставкової галереї, де експонують картини художників.

ДИВИТИСЬ програму "Межа правди" про виставку Іоана Георга Пінзеля у Луврі або "Власна думка"