Головна духовність 7 липня святкуватимуть Івана Купала та свято Божого Тіла

7 липня святкуватимуть Івана Купала та свято Божого Тіла

649

В неділю, 7 липня, християни відзначатимуть відразу два християнських свята – пресвятої Євхаристії, або як кажуть у народі Божого Тіла, та Івана Купала. Празник Євхаристії традиційно припадає на четвер, проте щороку його переносять на наступну неділю. В цей день люди освячують віночки, які стають оберегами, а після літургії в церквах відбуваються урочисті євхаристійні процесії.

Християни урочисто святкуватимуть Пресвяту Євхаристію у неділю. Коли говорять про неї, то розуміють благодаріння, Господню вечерю, Ламання хліба, євхаристійне зібрання, Спомин Страстей і Воскресіння Христа, Свята Жертва, Свята і Божественна літургія, причастя, Служба Божа. Церква розглядає Євхаристію як священний дар, що його залишив Ісус та який був встановлений під час останньої вечері. Через слова освячення, що лунають від священиків, відбувається переміна хліба і вина у Тіло та Кров Господні.

Отець Олег Харишин, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Єпархії УГКЦ: "У четвер відбулось встановлення святої Тайни Євхаристії, тобто та Тайна вечеря, коли Христос дав своїм учням їсти і пити своє тіло і свою кров. І Христос дуже виразно говорить у святому письмі: Хто не їсть мого тіла і не п'є моєї крові, не матиме життя в собі. Тобто Господь в такій людині не перебуватитме і вона втратить спасіння".

На свято пресвятої Євхаристії, або як кажуть у народі "Божого тіла", люди освячують віночки та лікарські трави, які стають оберегом.

Отець Олег Харишин, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Єпархії УГКЦ: "Ми маємо ті плоди, які нам Бог благословляє, і наш нарід в цей час посвячують ті віночки, зберігають їх вдома, як Божу присутність, Боже благословення. І не тільки хрестики чи медальйони посвячують, посвячуємо і квіти, плоди, навіть на Великдень – м'ясні страви, бо знаємо, де є Боже благословення, звідти тікає всяке зло".

У неділю, 7 липня, за християнським календарем – свято Різдва Святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. За народними традиціями цього дня святкують день Івана Купала.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here