додому благоустрій 7 березня тернополян кличуть прибирати місто

7 березня тернополян кличуть прибирати місто

506

Два місяці прибирання у Тернополі оголосила міськрада. Щороку генерально чистити місто розпочинали на місяць пізніше. Цьогоріч погода дозволяє розпочати значно швидше. 7 березня у Тернополі усіх скливають на загальну толоку.

Триватиме двомісячник благоустрою до 30 квітня. За цей час у Тернополі планують провести дві толоки. Перша буде вже наприкінці цього тижня, 7 березня. За наступних два місяці міська влада обіцяє почистити та озеленити місто. Тернополяни хочуть, щоб місто було чисте і готові допомагати, кажуть у міськраді. Рання весна сприяє і ранньому прибиранню. Усім, хто хоче долучитися, звертатися треба в управління ЖКГ Тернопільської міськради. Найбільше прибирання потребує, за словами комунальників,  парк "Топільче" і Дальній пляж. Першу в цьому році загальну толоку проведуть під назвою "Родинна".

– Щоби вийшла вся родина зі своїм реманентом, прибрали. Не треба багато, а хоча би свої оселі, хоча би прилеглу територію. І це вже буде вклад у чистоту міста, в чистоту всієї України, – говорить заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський.

Зараз пилу у повітрі Тернополі не так багато, як минулоріч. Суміш, якою посипали взимку дороги і тротуари, зараз прибирають, а задіюють для цього техніку. У рамках двомісячника напланували чимало: фарбування лавок, прибирання підвалів і горищ, висадження дерев і квітів, ремонт дитячих майданчиків. Проте цьогоріч підсумки підводити будуть не за кількістю зробленого, а за якістю.

– Стабільність – ознака майстерності. Ми будемо прослідковувати, моніторити ті території, які прибрані. На осінь виставимо вже, хто зміг втримати свою територію в чистоті найдовше. Саме цей критерій зараз буде першим. Посадити дерево – добре, але виходити його. Коли ми висаджуємо тисячу дерев, а залишається двадцять, то це не є показник. А треба висадити тисячу і має тисяча прийнятись, – каже Олег Соколовський.