Головна Новини 65 тисяч євро зібрали німецькі благодійники, аби 4-річна Христина зі Збаража змогла...

65 тисяч євро зібрали німецькі благодійники, аби 4-річна Христина зі Збаража змогла чути та розмовляти

1064

65 тисяч євро зібрали німецькі благодійники, аби чотирирічна Христинка зі Збаража змогла чути та розмовляти. Цей випадок у Тернопільській обласній організації Червоного Хреста України називають унікальним. Адже сума дуже велика навіть для європейців. Дівчинка успішно перенесла операцію, у січні вона з батьками поїде до Німеччини на реабілітацію. Волонтери запевняють, зробили усе можливе, аби дати Христинці шанс на щасливе майбутнє. Та обіцяють стежити за її долею і допомагати і надалі.

Христині Волянюк зі Збаража чотири із половиною роки. До Червоного Хреста її батьки звернулись два роки тому – дівчинка не чула.

– Вона на той час вже була в клініці в Києві, на обліку стояла. Лікарі визнали, що вона на 1 вушко не чує 100%, а на друге не чує цілих 70%. І лікарі порадили купити слуховий апарат, – розповідає голова Збаразького Червоного Хреста Марія Милян.

Апарат коштував 30 тисяч гривень – таких грошей Червоний хрест Збаража не мав. Проте про цю дитину розповіли своїм партнерам із Червоного Хреста німецького міста Гундельфінген. Вони відгукнулись та придбали необхідний прилад вже за кілька тижнів. Та техніка проблеми не вирішила. Додаткове обстеження показало, що Христині потрібні кохлеарні імпланти.

Один із волонтерів, Мануель, зв’язався із лікарем у Фрайбурзі, той погодився провести операцію. Благодійники кинулись негайно збирати гроші у Німеччині. Суму у 65 тисяч євро вдалось зібрати завдяки кільком небайдужим меценатам. Долучались і прості німці, адже гроші потрібні були також на проживання, харчування і проїзд.

Операція успішно пройшла у німецькому Фрайбурзі.

– Коли цей апарат під’єднали до вушка, можна було чітко спостерігати, що вона почула звуки. Це було видно по ній. Її підключили до комп’ютера і ми спостерігали, як вона сприйме ті перші звуки. Звичайно, вона не знала, що робиться. Сиділа за столом, щось малювала. А ми всі очікували, коли до апарату підведуть звук. Вона гралась, тоді моментом схопилась за вушко. Той шум дійшов, вона сприйняла його. Ми зраділи, що наші спроби відбулись недаремно, – каже волонтер Червоого Хреста м. Гундельфінген Роберт Гізем.

– Після цієї операції є великий шанс, що вона почне розмовляти. Чути вона вже чує, але потрібні ще настройки, вони добавляються з часом, – додає батько Христинки Роман Волянюк.

В січні Христина з батьками та логопедом знову їдуть в Німеччину.

У її апараті постійно підвищуватимуть рівень звуку, аби він не був для дівчинки стресом. Та головне, кажуть волонтери, що дівчинка зможе чути та розмовляти.

Німецькі волонтери допомагають одиноким людям похилого віку, які мешкають у Збаражі. Вони купують їм продукти та речі першої необхідності, а також оплачують послуги медсестер, які для стареньких є, крім медичної допомоги, ще й можливістю спілкування.

В загальному із Червоним Хрестом Німеччини Тернопільщина співпрацює вже близько двох десятків років.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here