додому надзвичайне 6 подвір’їв і 4 хліви підтоплено в селах Жуків і Гиновичі на...

6 подвір’їв і 4 хліви підтоплено в селах Жуків і Гиновичі на Бережанщині

418

6 подвір'їв підтоплено у Жукові і чотири будівлі сільськогосподарського призначення в Гиновичах Бережанського району. Там на заплаву вийшла Золота Липа. Потереплі від води мешканці отримувають допомогу, принаймні, влада обіцяє. Дощі у вихідні спричинили підняття рівня води і в Збручі в районі Гусятина, але там все обійшлося. В Івачеві вода виходила сьогодні вночі на дорогу, що веде до сміттєзвалища, та до ранку її на проїжджій частині вже не було.

В управлінні з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації пояснюють: впродовж п'ятниці-суботи у ріці Серет планово спускали воду і понижували її рівень, аби не допустити прориву дамб каскаду ставків у Зборівському і Тернопільському районах. Півметра до виходу на заплаву залишалось сьогодні вранці і в Дністра. Загалом доступ до жодного населеного пункту Тернопільської області весняна вода не перегородила, а цьогорічну ситуацію з весняним водопіллям на Тернопільщині обласна влада називає прогнозованою та контрольованою.

Вода у Жукові і Гиновичах стоїть вже другий тиждень, після того, як вийшла на заплаву Золота Липа. Аби не затопило Бережани і Коропець, спускали воду з Бережанського водосховища. Удар на себе прийняли Жуків і Гиновичі.
 
Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "На сьогодні вода знаходиться у 6 будівлях на подвір'ї, але підйом води зупинився на сьогодні на 8 ранку і йде вже спад води. Там в нас підтоплено хліви, тому що хлів ближче водойми знаходиться, а хата біля дороги. І вода в двох будинках до порога дійшла, а в чотирьох сільськогосподарські будівлі в воді, що треба вже в таких високих гумових чоботах добиратися хліва. Вода як зійде, ми обстежимо всі ці 6 будівель – і житлові, і сільськогосподарські. Відповідно буде заактована дана робота, і людям буде, я запропонував надати одноразову чи якусь будівельно-матеріальну допомогу: цемент, пісок, щебінь для того, щоб відновити, поштукатурити, помастити і відновити людям, тому що це потрібно робити. Це питання погодили з першим заступником голови облдержадміністрації".

Дощівка, яку після танення снігу насичена вологою земля вже не може вбирати, спричинила зсув грунту на місцеву дорогу в Добриводах Збаразького району.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Там місце огороджено, призупинено рух транспорту, це місцева дорога, об'їзд є, доступ ло населеного пункту є. Але треба почекати поки висохне грунт і почекати, як себе буде вести далі зсув, тому що поки він активний роботи не ведуться, доки він сам не зупиниться. Збитки також будуть, но пока ще рано говорити. тому що процес проходить і наперед щось рахувати… Но це будуть місцеві збитки". 

Тим часом рівень води у Дністрі через танення снігів у Карпатах зростає.  

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Ми мали на метр підйом води станом на 4 годину 15 квітня і сьогодні ще виходу на заплаву по Дністру немає. Пока в Галичі – це Івано-Франківська область, зупинився пійдйом води. Вихід Дністра на заплаву нічим області не загрожує. Ризик є, це нормальний вихід на заплаву, но він не впливає на житлові і сільськогосподарські будівлі". 

В управлінні з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації запевняють, що ситуацію з весняним водопіллям на Тернопільщині контролюють погодинно.