додому суспільство 6 грудня українські військові відзначають своє професійне свято

6 грудня українські військові відзначають своє професійне свято

553

Сьогодні, 6 грудня, українські військові відзначають своє професійне свято – День збройних сил України, встановлений Верховною радою у 1993 році. Вперше за 20 років 6 грудня для військовиків не був вихідним – так розпорядився нинішній міністр оборони України Дмитро Саламатін. Але без привітань та урочистостей в українській армії не обійшлося. Як відзначали День Збройних сил в одинадцятій окремій артилерійській бригаді, що у Тернополі, бачив наш кореспондент солдат запасу Максим Мукомела.

Вперше за 20 років відзначення Дня Збройних сил України, 6 грудня у військовиків не має статусу вихідного. У артбригаді Тернополя частина військовослужбовців несла службу у нарядах. Для решти день 6 грудня проходив за звичним, робочим розпорядком військової частини.

Олег Лісовий, командир 11-ої окремої артилерійської бригади: "Ми живемо не по календарю, так скажем, а по розспорядженням, по наказам вище стоячого командування. Дійсно сьогодні згідно з рішенням міністра оборони в нас робочий день, але це я думаю не буде вліяти абсолютно на настрій наших військовиків".

По при те, що саме 6 грудня у День збройних сил військові частини країни живуть у звичному робочому режимі, без урочистостей не обійшлося. Їх, принаймні, у Тернополі провели напередодні свята.

Олег Лісовий, командир 11-ої окремої артилерійської бригади: "Ми вчора провели урочисті заходи в нас в філармонії, з нагоди 21 річниці. Були доведені святкові накази, були вручені грамоти, цінні подарунки кращим військовослужбовцям. Напередодні, четвертого числа був проведений сержантський вогник".

Хоч і саме 6 грудня – не вихідний, по новому День Збройних сил України відчули солдати строкової служби, яких у артбригаді Тернополя, де завершується перехід на контрактну службу, залишилося всього сорок. Вони кажуть, про свято 6 грудня у звичному житті знали та відзначали, втім тепер, одягнені у військову форму, відчувають його інакше.

Богдан Іванюк, солдат 11-ої окремої артилерійської бригади: "Дарили дівчата одеколони, саме більше мені подобалось коли дарували такі откритки і там солдати з автоматами стояли і я собі представляв шо це буду я там, воно якось не так вже. Відколи я в армії я зрозумів що це дійсно велика відповідальність, я почуствував себе мужчиною".

Василь Колтун, солдат 11-ої окремої артилерійської бригади: "Ну так, святкував інакше, ну зараз вже в армії, зараз вже воєнний, зараз вже зовсім по інакшому відчуваєш".