додому суспільство 6 грудня погода перевірить майдан на витривалість

6 грудня погода перевірить майдан на витривалість

262

На витривалість тернопільський майдан буде випробовувати погода. 6 грудня синоптики прогнозують мокрий сніг, мороз і сильний вітер. Члени страйкового комітету в Тернополі кажуть, наш майдан проти негоди вистоїть, і закликають мітингувальників одягатися тепліше.

Грітися, підскакуючи і танцюючи – такий нехитрий секрет тернопільських майданівців. Емоційні виступи спікерів і запальні пісні гріють серця городян.

– Треба трошки танцювати, пити чай, давати собі раду. Щоб ми були веселі і дружно трималися. Коли ми будемо дружні, то не замерземо. І ніхто нас не переможе ніколи. Бо чого ми стоїмо? Не за якісь балага, а щоб моїх дітей не били.

Своїми порадами, як зігрітися на майдані, поділились студенти Тернопільського педагогічного університету. Вони гріються самі, та ще й інших заряджають енергією і позитивом.

– Співати треба, рухатися і танцювати, активно проводити час на майдані. Скандувати "Слава Україні". Підтримувати людей, щоб вони не мерзли, бо музика весь час підтримує людей. І ми це робимо, піднімаємо людям настрій, щоб вони не здавалися і стояли до кінця на майдані.

Тернополяни на мадані можуть зігрітися біля бочок із багаттям, а ще неподалік підкріпитися бутербродами і чаєм. До речі, чим нижча температура повітря, тим більше волонтерам доводиться його заварювати.

Юра, волонтер на "Євромадані" Тернополя: " – Ми сьогодні каву-чай варимо багато. Не встигаємо. Чесно кажучи, не можу вам сказати скільки наварили

– Важко навіть порахувати?

– Важко".

Про погіршення погоди майданівці вперше почули від нашої знімальної групи. Тернополяни кажуть, ні влади, ні погоди не бояться і завтра знову вийдуть на Театральний майдан.

– Нам сьогодні казали, щоб ми не йшли, бо в руки, в пальці холодно, але нам всеодно. Ми всеодно приходимо на майдан.

– Так, я завтра прийду. Я на роботу не ходжу і буду сюди приходити кожен день. Хоть не довго я можу стояти, але приходжу і стою. Якщо кожен прийде по-трошки і нас все буде багато. І ми себе захистимо.

Тернополяни уже загартовані і проти снігопаду вистоять, кажуть члени страйкового комітету. Та все ж закликають батьків проконтролювати дітей: у випадку негоди залишити їх вдома.

Марія Чашка, член страйкового комітету в Тернополі: "Треба взувати тепле взуття і ми зі свого боку будемо намагатися постійно готувати теплий чай, щоб люди зігрівалися, щоб було тепліше стояти. Треба батькам подумати про те, чи варто дітей взагалі випускати на вулицю у таких погодніх умовах. Але я переконана, що ми вистоїмо".