додому здоров'я 500 глюкометрів передала Тернополю благодійна організація “Шлях до майбутнього”

500 глюкометрів передала Тернополю благодійна організація “Шлях до майбутнього”

296

500 глюкометрів передала Тернополю благодійна організація "Шлях до майбутнього" у рамках програми «Контролюй свій цукор». Частину приладів для вимірювання концентрації глюкози в крові залишать у міських лікарнях. Решту роздадуть хворим, які найбільше їх потребують. Зроблять це найближчим часом, запевняють чиновники.

На боротьбу з хворобою століття – цукровим діабетом, – разом з новими глюкометрами. Півтисячі приладів для вимірювання концентрації глюкози в крові Тернополю передала благодійна організація "Шлях до майбутнього" у рамках програми «Контролюй свій цукор». Чиновники обіцяють поділити їх справедливо.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Загалом нам передали 500 апаратів. Відділом охорони здоров'я прийнято рішення, що частина з них в межах 15-20 залишиться в кожній з лікарень, а решта будуть роздані людям, які хворіють на цю хворобу, щоб вони використовували їх тоді, коли їм потрібно".

А потреба немала, кажуть медики. В Україні, як і в Європі загалом, цукровим діабетом хворіє близько 4% населення.

Ростислав Левчук, начальник управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Тернопільської міськради: "Більше 6 тисяч в Тернополі хворих на цукровий діабет. З них тисяча 1 і 2 категорії, тобто важкі хворі, які потребують регулярного контролю цукру. Для таких хворих якраз передбачаються ці апарати. Це приблизно половина від потреби, але враховуючи, що добра половина сьогодні мають власні, думаю, це задовільнить в основному потреби Тернополя".

Глюкометри передадуть хворим за допомогою соціальних служб найближчим часом, запевняють чиновники. Враховуватимуть важкість хвороби, наявність супутніх патологій, соціальний статус. Користуватись такими приладами дуже просто, пояснюють представники виробника.

Павло Бугрілов, представник виробника: "Великі чіткі цифри, не треба вводити код, нема попередніх установок. Просто вставляється тест-полоска і він готовий до використання. Виробник виставив час і дату, є зручна підсвітка екрану. Рахує він за 6 секунд, 500 результатів аналізів в пам'яті".