додому суспільство 50 років відзначив дитсадок №13 “Веселка”

50 років відзначив дитсадок №13 “Веселка”

552

50-літній ювілей відзначив тернопільський дитсадок №13 "Веселка", який знаходиться на вулиці Юності  масиву "Дружба" у Тернополі. Цей навчально-виховний заклад відчинив двері для малюків у лютому 1963 року як ясла-садок, коли мікрорайон активно забудовували. Відтоді минуло півстоліття, а садочок працює і нині, працівники пишаються здобутками. Кілька поколінь випускників та працівників завітали на святковий концерт з нагоди 50-річчя рідного дитсадка.

Протягом своєї історії садок зажди був активним, працьовитим. Сюди на дитячі концерти ще за радянської України приїздили іноземні делегації. Плодами роботи перших працівників, які територію закладу дбайливо озеленили, пишаються і сьогодні. Завідувач Надія Ломницька очолює заклад вже 25 років і не може нахвалитись колективом – і працьовитий, і добрий. Тут створюють для дітей комфорт та затишок, але головне – на роботу приходять, щоб віддавати свою любов дітям. Найбільше у дитсадку "Веселка" пишаються своїми випускниками. З маленьких заплаканих малюків вони перетворилися на дорослих, самодостатніх людей.

Надія Ломницька, завідувач дитсадка №13 "Веселка" у Тернополі: "Багато випускників випустили з гніздечка наші вихователі. Дали їм дорогу, напевно, непогану в життя. Є багато між наших випускників вчителів, вихователів, лікарів, просто різноробочих людей, з різних виробничих професій, але головне – це хороші люди".

Сьогодні дитсадок відвідує більше 200 дітей. Про них щодня дбає 35 працівників. Дитсадок "Веселка" – базовий для школи-колегії Патріарха Йосифа Сліпого. 50 років – багато для людини, а що вже казати про дитсадок. Проте є люди, які присвятили роботі тут усе життя. Це незмінний музичний керівник Людмила Кобилянська, яка працює у дитячому садку з часу його створення. Пані Людмила у 1961 році закінчила Чортківське педагогічне музучилище, а через два роки почала працювати у тринадцятому дитсадку Тернополя. Ті часи Людмила Кобилянська згадує з ностальгією.

Людмила Кобилянська, музкерівник дитсадка №13 "Веселка" у Тернополі: "Багато змінилося з того часу. Змінилося наше життя взагалі. Але залишилися прекрасні спогади з тих давніх часів. І така ностальгія, можливо, тому, що ми були молоді. Ми починали, то всім нам було по 20 з чимось років працівникам. Ми починали будувати наше життя. Таке і важке, і одночасно веселе і цікаве".

І вихованці, і випускники не втомлюються переконувати – дитсадок люблять і у кожного свої на це причини.

Яринка, вихованка дитсадка №13  "Веселка" у Тернополі: "Бо я хочу йти в садочок"

Яринка, вихованка дитсадка №13  "Веселка" у Тернополі: "Тому, що я люблю своїх друзів".

Катя, випускниця дитсадка №13  "Веселка" у Тернополі: "Я випустилася з цього садочка 5 років назад. Мені він дуже подобався, я з радістю сюди ходила. І кожного ранку я чекала, як свята, щоб йти в садочок, знову зустріти своїх друзів, вихователів, які були дуже хороші, досвідчені. Вони знаходили підхід до кожної дитини і мені це дуже подобалось".