додому Новини 50 млн. грн. потрібно для добудови обласної бібліотеки та архіву

50 млн. грн. потрібно для добудови обласної бібліотеки та архіву

551

На завершення двох тернопільських довгобудів: архіву та бібліотеки області потрібно більше 50 мільйонів гривень. За підрахунками експертів на добудову Тернопільської обласної бібліотеки необхідно більше 30 мільйонів гривень, на обласний архів трохи менше – 18 мільйонів. Завершити будівництво власними силами область не може, каже голова Тернопільської обласної ради. Тому новообраний народний депутат ініціюватиме це питання у парламенті.

Двом найстаршим тернопільським довгобудам вже більше 20 років. Тернопільську обласну бібліотеку почали зводити ще у 1986 році. З часом через брак грошей роботи припинились. Головна причина появи таких довгобудів, вважає голова Тернопільської облради, несправедливий розподіл бюджету.
 
– Не визначено державою пріоритетні об'єкти щодо фінансування. Це об'єкти, які стосуються соціально-економічної сфери, культурної сфери, спортивної сфери. І ось оце фінансування врізнобій: або під когось, або під шось, або під вибори, – розповідає голова Тернопільської облради Олексій Кайда.
 
На сьогодні у бібліотеці та архіві виконані загальні роботи – збудували стіни та перестінки, встановили систему опалення. Такі об'єкти потребують добудови, а ще, як мінімум, охорони. Олексій Кайда обіцяє: ініціюватиме ці питання у Верховній Раді.
 
– Ці питання будемо піднімати і у бюджеті на 2013 рік і закладати необхідні статті витрат для того, щоб проводилася в тому числі і охорона цих об'єктів, але вже і як народний депутат України моє буде завдання у Верховній Раді вибивати кошти, які необхідні для завершення довгобудів, – каже Олексій Кайда.
 
Обласному архіву пощастило більше, ніж обласній бібліотеці. Він на вищій стадії готовності. Вже два роки тут працює опалення та зроблений благоустрій. Будівельникам для завершення будівництва аріхву потрібно близько двох місяців. Не вистачає лише грошей.
 
TV-4