Головна здоров'я 5 випадків укусів людей зміями зареєстрували цьогоріч на Тернопільщині

5 випадків укусів людей зміями зареєстрували цьогоріч на Тернопільщині

425

Теплий період року активізує життя змій. Вони є майже на всій земній кулі. На території України отруйних видів з десяток. Найбільш небезпечні укуси кобри, гюрзи, ефи. На Тернопільщинні поширені гадюки. Після їх укусу трагічні наслідки бувають не завжди, проте тяжкі ускладнення розвиваються часто. Перші випадки укусів в області вже реєструють. Рятувальники нагадують, як оберігатися від небезпечних плазунів.

Зазвичай вони не нападають, а захищаються. Від наших черевиків. Бо ж повзають у траві,  і помітити плазунів можна не одразу. Тому й не обходиться без таких випадків.

Сергій Данілін, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю Управління ДСНС України в Тернопільській області: "31 липня близько 10.30 в селі Гончарівка Монастириського району 17-річна місцева жителька збирала малину на закинутій садибі, видно потривожила змію, яка її вкусила в ногу. Родичі потерпілої одразу доправили її до лікарні, де їй було надано медичну допомогу".

Активне зміїне життя кипить лише у теплий період року, решту часу – сплять у норах. Проте передбачити, де їх можна зустріти не важко. Зазвичай це болота і заболочені місця, береги зарослих озер і ставків, гори і пустелі, а також старі пеньки, копиці сіна, каміння або стовбури дерев. Захистить від плазунів закрите взуття або палиця. І навіть якщо укус несмертельний, щоб уникнути ускладнень, треба вчасно зібратись, не панікувати і діяти.

Сергій Данілін, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю Управління ДСНС України в Тернопільській області: "ДСНУ застерігає, якщо вас вкусила змія, першим ділом необхідно відсмоктати з рани отруту, не можна цього робити людям, в яких є певні рани в ротовій порожнині або на губах. Також необхідно вжити заходів, щоб унеможливити рух потерпілого, дати йому пити багато води, обробити рану йодом, спиртом або одеколоном в крайньому випадку".

Цьогоріч на Тернопільщині вже зареєстрували 5 випадків укусів людей зміями. Це стільки ж, як за такий самий період торік.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here