додому здоров'я 5 шкіл у районах та 3 тернопільських класи залишаються на карантині через...

5 шкіл у районах та 3 тернопільських класи залишаються на карантині через ГРВІ

591

grvi5 шкіл у районах та 3 тернопільських класи залишаються на карантині через гострі респіраторні вірусні інфекції. Минулого тижня закладів, в яких тимчасово призупинили навчання було більше, кажуть епідеміологи, проте захворюваність не спадає. Навпаки, за восьмий тиждень року на грип та ГРВІ на Тернопільщині захворіло більше 5,5 тисяч людей, і це наразі рекорд за цей епідсезон.

Епідемічного порогу у цьому сезоні не досягнув жоден з районів Тернопільщини, кажуть в головному управлінні Держсанепідслужби в області, проте 8-й тиждень року побив рекорди. Кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції перевищила 5,5 тисяч людей.

– В порівнянні з попереднім тижнем відмічається ріст захворюваності на 22,7%. Більшає госпіталізованих людей, за попередній тиждень 265 осіб, з них 165 дітей, за 7-й тиждень відповідно було 219 і 141, – розповідає начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Серед хворих більшає і дітей. Зазвичай їх частка – трохи більше половини, цього тижня – понад 60%. Значна частина з них – школярі, тому це не могло не позначитись на навчальному процесі. Минулого тижня навчання тимчасово призупинили у 13 школах в 9 районах області та окремі класи у 8-ми школах, де відсутні більше 30%. Деяким карантин продовжили дотепер.


– Станом на вчорашнє число в області закрито 5 шкіл в 4 районах. Це Бережанський, Козівський, Теребовлянський – 2 школи, Борщівський район. У Тернополі закриті 3 класи у 2 школах, №19 та №4, – каже Марія Павельєва.

Захворюваність росте, але до епідпорогу далеко, заспокоюють медики. Вакцинація, кажуть, цьогоріч завершилась. В області щепилось понад 7 тисяч 300 людей, це 105% від запланованої кількості і 2 місце в Україні. Тим, хто хоче вберегти себе від захворювання, радять добре спати і їсти, не перевтомлюватись, часто проводити вологе прибирання та провітрювання приміщень, уникати місць скупчень людей, часто мити руки з милом і одягатись відповідно до погоди.