додому освіта 5 серпня ВНЗ оприлюднили другий список вступників, рекомендованих до зарахування за кошти...

5 серпня ВНЗ оприлюднили другий список вступників, рекомендованих до зарахування за кошти держбюджету

366

Вступна кампанія-2013 триває. Сьогодні до опівдня вищі навчальні заклади України мали оприлюднити другі рейтингові списків вступників. Перші, нагадаю, були оприлюднені першого серпня. Відповідно, абітурієнти, які рекомендовані на місця за кошти державного бюджету 1 серпня та які до 4 серпня включно не подали оригінали документів, вилучені зі списку. Замість них сьогодні до зарахування рекомендували абітурієнтів, які знаходилися у списку нижче. Однак до завершення вступної кампанії ще далеко: 8 серпня на вступників чекає оприлюднення списків третьої хвилі і вже за ними – накази про зарахування до 25 серпня.

Після оприлюднення перших рейтингових списків для вступників настала гаряча пора – слід визначитись, у якому саме виші можеш і хочеш навчатись, якщо документи подавав у кілька і в кілька є великі шанси вступити. Неспокійна це пора і для вищих навчальних закладів – а якщо абітурієнт обере не тебе? Це дійсно момент істини щодо справжнього рейтингу вишу, визнають у Тернопільському медуніверситеті, а яким буде остаточний прохідний бал, тут поки сказати не беруться.

Григорій Загричук, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ ім. І.Горбачевського: "Зараз сказати складно, тому що якщо першу хвилю ми закінчували 775,1, то зараз ми другу хвилю закрили на 766,9, тобто досить високі бали. Подавали документи і в 3 вузи, і в 5 вузів, відповідно, вони вже вибирали. Ну, конкурс вузів, раз. З другої сторони, конкурс місця проживання".

Галя Мричко, довідавшись після першої хвилі, що проходить у кілька вишів на державну форму, привезла сьогодні вранці оригінали документів саме у Тернопільський медуніверситет, бо, зізнається, вчитись хоче ближче до дому.

Галя Мричко, абітурієнтка з Великих Бірок Тернопільського району: "Подавала в інші медичні і в педагогічний. В педагогічний проходила за першою хвилею, в інші медичні – за другою. – І все-таки обрали тут. Чому? – Ближче додому, не хотіла їхати".

Визначитись якнайшвидше треба і тим, хто потрапив у списки другої хвилі вступників.

Григорій Загричук, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ ім. І.Горбачевського: "Абітурієнти, які попали в другу хвилю, вони повинні подати оригінали вже до 7 числа включно, тому що 8 числа ми вивішуємо вже списки третьої хвилі рекомендованих до зарахування за державним замовленням".

Загальна кількість бюджетних місць у Тернопільському державному медуніверситеті така ж, як торік. На спеціальність "Лікувальна справа" – 141 бюджетне місце, "Сестринська справа" бакалавр – 5 місць, на стоматологію – 4.

Григорій Загричук, відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ ім. І.Горбачевського: "Якщо брати стоматологію, на тих 4 місця – більше, як 860 заяв було".

Анастасія Мартинюк дуже хоче стати саме стоматологом. Тому вирішила не ризикувати і оригінали документів 5 серпня подала на навчання за цією спеціальністю на контрактній основі.

Анастасія Мартинюк, абітурієнтка з Любашівського району Волинської області: "На стоматологію дуже мало місць державних. Це перше. А друге, ми ж подавали на інші факультети, але так вирішили з батьками, що стоматолог – значить, стоматолог. – І в тих чотири місця Ви ніяк не потрапляєте? – Ні, трошечки не дотягнули".

Лідія Мартинюк, мама абітурієнтки з з Любашівського району Волинської області: "Рішили, що раз дитина дуже хоче, то не хай буде так".

Терміни зарахування вступників за державним замовленням у вишах України – 11 серпня. Контрактники можуть подавати оригінали документів до вечора 22 серпня, а вже 23 серпня будуть сформовані накази щодо зарахування на навчання контрактників, кажуть у приймальній комісії.