додому Головні 5 грудня – Міжнародний день волонтера. Історії тернопільских волонтерів

5 грудня – Міжнародний день волонтера. Історії тернопільских волонтерів

718

Міжнародний день волонтера відзначають сьогодні, 5 грудня. На Тернопільщині діють волонтерські рухи різного напрямку. Хтось піклується про воїнів АТО, інші про сиріт, а дехто переймається потребами літніх людей. Всі вони працюють безкоштовно і на благо інших.

1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху в світі. В Україні волонтерство з’явилося на початку 90-х років минулого століття, а офіційно воно визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р. Волонтером називаються люди, які добровільно та безкорисно допомагають потребуючим. З нагоди свята ми дізналися ми поспілкувалися з тернопільськими волонтерами. Дізнались не лише про їхню діяльність, а й повсякдене життя.

Степан Горбик займається волонтерством близько десяти років, а може й більше. Хлопець зізнається, точної дати початку і не пригадує. Каже, до конкретної організації чи спільноти не належить. Часто долучається до організації різноманітних акцій, фестивалів та концертів. Робить це з власного бажання і безкоштовно.

– На рахунок волонтерства- це можливість кудись потрапити, на якусь подію. Іноді так буває, іноді досвід ти отримуєш там. Тобі цікаво попрацювати з тими чи іншими людьми. Дізнатися, як відбувається акція, організація того чи іншого дійства. Ну цікаво мені було бути там десь в організації певній, – розповідає волонтер Степан Горбик.

В повсякденному житті Степан вчиться грати на різних музичних інструментах.

 

На Тернопільщині діють волонтери різного виду і напрямку. До прикладу хтось, як Степан Горбик, сам долучається до благодійності, інші створюють оганізації і працють у конкретній галузі. Такими є представники Тернопільського обласного благодійного фонду “Майбутнє сиріт”. Кажуть, їхнє покликання – робити добрі справи для дітей, які виховуються в інтернатах, дитячих будинках Тернополя і області.

– Благодійний фонд “Майбутнє сиріт” – єволонтерська організація. Це не організація, де люди сидять на зарплатах. Благодійна організація здійснює свою діяльність з 2006 року. У ній стабільно 5-6 волонтерів, які займаються певними напрямками. А так, то на протязі року приблизно 100-120 волонтерів проходить через діяльність, яку здійснює Благодійний фонд “Майбутнє сиріт”, – каже Андрій Назаренко.

Андрій Назаренко розповідає, волонтерство – нелегка справа. Це не просто робота, а покликання душі і серця. Зазвичай, воно займає багато часу, тому сил і можливостей займатися ще чимось майже немає. Проте, з досвідом, йому вдалось виправити цю ситуацію.

– Я вже навчився настільки сплановувати свій час. Пройшов кілька тренінгів, що навіть знайшов час навчатися в університеті. Я ще поступив в університет. Український католицький університет міста Львова.

Особливу ланку у волонтерському русі займає бопомога бійцям АТО. У Тернопілі одні із тих, хто переймається потребами воїнів, є волонтери Логістичного центру АТО. Серед них – Юрій Кулик. Каже, у повсякденному житті встигає займатися благодійно у різних напрямках, також розвивати власний бізнес.

– Волонтером я став десь років 12 тому. Зокрема – це є фабрика святого Миколая, де спільно з молодіжною грекокатолицькою комісією. Я вже 12 років їжджу як водій, волонтер там. Є маса інших благодійних проектів, якими займаюсь До прикладу один із останніх , це наприклад для дітей загиблих. Це був дитячий табір, де ми поїхали як волонтери, де ми були вожатими, – каже Юрій Кулик.

З нагоди Міжнародного дня волонтерства тернопільські добротворці привітали колег. Побажали того, що вважають найботрібніше у їхній справі. Телекомпанія TV4 приєднується до привітань. Бажаємо вам міцного здоров’я, віри і надії!