додому Головні 485 пунктів незламності на Тернопільщині: як будуть подавати світло в області і...

485 пунктів незламності на Тернопільщині: як будуть подавати світло в області і що на це впливає

664
В Україні розробили графіки відключення світла. Вимкнення електропостачання споживачів відбуватиметься в разі гострої потреби, якщо Росія повторить енергетичний терор. Голова Тернопільської ОВА розповів, як в нашому краї відбуватимуть відключення світла та коли працюватимуть пункти незламності.
На сайті “Тернопільобленерго” почали з`являтися щотижневі графіки відключення світла. Там зазначають: вимкнення електропостачання споживачів в нашій області відбуватиметься в разі гострої потреби, коли буде загроза нових ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі. Наразі Тернопільщина не є виробником електроенегії, нашому краї доводиться живитися за рахунок інших областей, каже Володимир Труш. Минулоріч через масові атаки ворога в селах краю люди перебували без світла декілька годин. Адже на той час джерела живлення постраждали від рук ворога.
Володимир Труш, голова Тернопільської ОВА, коментує: “Ми просто не мали можливості запустити 330 підстанцію, щоб роздати і спрогнозувати, де буде світло. 110 підстанцій, на жаль, не дають можливості забезпечити 100 відсотків. Тому що мережа так побудована. Тому частина області буде мати довше світло, а частина – менше“.

Крім цього, не виключено, що в області можуть знову встановити ліміти споживання електроенергії. Вони також впливатимуть на затверджені графіки відключення, які в результаті змінюватимуться щоденно.

Та у випадку блекауту на Тернопільщині запрацюють пункти незламності, де можна буде безкоштовно зігрітись чи підзарядити гаджет навіть в умовах тривалого знеструмлення населеного пункту. Їх в області – 485.

“Обов`язкова умова – це має бути генератор живлення, має бути інтернет і вода на пункті незламності. Також медична допомога при необхідності. Ці речі є практично в кожному пункті незламності. Десь закривається питання оптоволокном, десь закривається питання старлінком, але як правило вони є”.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, українська система ППО стала більш комплексною і досвідченою: до зими вона буде ще міцнішою, сильнішою й ефективнішою.