додому благоустрій 44 одиниці спецтехніки прибирали тернопільські дороги від снігу

44 одиниці спецтехніки прибирали тернопільські дороги від снігу

734

44 одиниці спецтехніки прибирали тернопільські дороги, міжквартальні проїзди та прибудинкові території від снігу у неділю, 3 грудня. Серед них – 10 піскорозкидачів, 6 одиниць тротуарної техніки та два грейдери. У зв’язку зі снігопадом, у місті оголосили «жовтий рівень» системи оповіщення. Незважаючи на несприятливі дорожні умови, у Тернополі сталось всього 5 ДТП, кажуть у поліції, хоча заторів – вистачало, а проїзд деякими ділянками був значно утруднений.

До снігопаду, що тривав впродовж дня у неділю 3 грудня, були готові усі служби міста, запевняє начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради Олег Соколовський. Отож, посипати дорогу почали ще до початку опадів.

– Вперше в історії міста, згідно дорожної карти, ми провели так зване прирентивне посипання. Тобто, за 3 години як мав початися сніг, ми засипали все місто. Було багато дзвінків: Що ви робите? Вам що, нема де гроші державні викинути? Сипете, а ніякого снігу немає. Ця система працює за кордоном і повинна працювати в нас. Чому посипаємо наперед? Коли сніг падає на сіль, він не злипаєтьсяз асфальтом, а зразу перетворюється в воду і після цього не утворюються так звані гулі на асфальті і відповідно слизькість зникає, – розповідає начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради Олег Соколовський.


Це також полегшує роботу снігоочисної техніки, каже Олег Соколовський. Прибрати мокрий сніг набагато легше, ніж той, що вже налип. Водії таке нововведення оцінили.

– Сьогодні зранку я їхав на роботу, то нормально, прибрані вулиці, слава Богу. Може снігу мало впало. Але нічого так пока. Хотілось би кращого, звичайно. Але може бути.

А от пішоходи, яких ми зустріли зранку на вулицях міста, прибиранням деяких ділянок доріг були незадоволені.

– Абсолютно не задоволена. Чим тут бути задоволеній? От пройдіться цею вулицею Хмельницького, вона зовсім от з цеї сторони ,як я йшла зліва непосипана, на Острозького тоже непосипана.

Загалом у Тернополі у неділю 3 грудня вулиці міста, міжквартальні проїзди та прибудинкові території прибирало 44 одиниці спецтехніки. Серед них 10 піскорозкидачів, 6 одиниць тротуарної техніки та два грейдери. У Тернополі, у зв’язку з сильними снігопадами, оголосили «жовтий рівень» системи оповіщення, відповідно до «Дорожньої карти утримання шляхо-мостового господарства».

До 22.00 години комунальні служби просили власників автомобілів утриматися від поїздок містом та не залишали машини обабіч проїзних ділянок на головних дорогах міста, оскільки це ускладнює прибирання території. Розуміння серед водіїв знаходили не завжди. Мало того, були й такі, що виїжджали на літній резині.

– Як тільки почав падати сніг, вистроїлась ціла варениця тролейбусів, які не могли виїхати на шляхопровід біля політеха, хотя там взагалі немає великого ухилу і в чому проблема? Виїхали на місце і виясняється – перший тролейбус, який стояв, повністю лисі колеса, він не міг виїхати навіть при 0 градусів, – каже Олег Соколовський.

Сьогодні комунальники працювали на окремих ділянках доріг, де були проблеми. Зокрема, це практично усі частини вулиць, де є підйоми. Внаслідок несприятливих дорожніх умов впродовж доби, а це з 8 години ранку 3 грудня до ранку 4 грудня, у Тернополі трапилось 5 дорожно-транспортних пригод, повідомляють у поліції.