додому Новини 41 людину притягли до кримінальної відповідальності за корупційні діяння на Тернопільщині

41 людину притягли до кримінальної відповідальності за корупційні діяння на Тернопільщині

515

vlcsnap-2015-08-07-16h01m23s23541 людину притягли до кримінальної відповідальності за корупційні діяння на Тернопільщині. До суду скерували 37 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини. Серед притягнутих до кримінальної відповідальності 7 державних службовців, 4 міліціонери, податківець, 3 посадовці органів місцевого самоврядування, 8 працівників лікувальних установ, у тому числі два головних лікаря, ряд працівників юридичних осіб публічного права. Про боротьбу з корупцією сьогодні Тернопільським журналістам розповів прокурор області Олександр Мартинюк.

Факти корупції на Тернопільщині виявляють практично у всіх сферах найбільше в бюджетній системі, галузі охорони здоров’я, охорони довкілля, транспорту, земельних відносин, освіти, агропромислового комплексу та інших.

– Нещодавно прокуратурою спільно з СБУ викрито керівника одного із комунальних підприємств обласної ради, який є одночасно і депутатом цієї ради в одержанні неправомірної вигоди в сумі 30 000 грн. за сприяння приватному підприємцю у подальшому фінансуванні робіт по утепленню будинків із місцевого бюджету. Йому обрано запобіжний захід – тримання під вартою із одночасним визначенням застави в сумі 200 000 грн. Підозрюваний заставу одразу сплатив, тому підозрюваний на даний час знаходиться на волі, – говорить прокурор Тернопільської області Олександр Мартинюк.

Дане кримінальне провадження розслідує слідчий відділ прокуратури області, найближчим часом зберуть усі докази, відтак його з обвинувальним актом спрямують до суду. Наразі триває також судовий розгляд обвинувального акту щодо колишніх керівників державного лісогосподарського підприємства, які у складі організованої групи разом з лісничим та директором підприємства, зловживаючи своїм службовим сатновищем на підставі фіктивний актів виконаних робіт привласнили у держави понад вісімсот тисяч гривень. Також триває судове розслідування у справі головного лікаря однієї з лікарень, який вимагав та одержав від приватного підприємця неправомірну вигоду в сумі 200 тисяч гривень. Головному лікарю оголосили підозру, досудове розслідування на завершальній стадії, каже Олександр Мартинюк. На особливому контролі прокуратури прояви корупції під час проведення мобілізації.

– Прокуратурою області спільно з оперативниками міліції затримано при одержанні неправомірної вигоди в сумі 1600 доларів США військовослужбовця одного із районних військкоматів. За таку суму він пообіцяв вплинути на керівника військкомату з метою сприяння в уникненні призову на військову службу за мобілізацією у Збройні Сили України. Також задокументовано п’ять працівників лікувальних установ, які за умов надання їм неправомірної вигоди, пообіцяли сприяння у встановленні діагнозів хвороб, які дають можливість уникнути мобілізації за станом здоров’я, – каже Олександр Мартинюк.