додому суспільство 400 гривень заробляють у Києві учасники Антимайдану

400 гривень заробляють у Києві учасники Антимайдану

427

Четверту неділю поспіль відбулося народне віче у Києві. 15 грудня на Майдані незалежності знову зібралися сотні тисяч людей, які протестують проти нині діючої влади. Водночас у Маріїнському парку в центрі столиці, за версією міліції, близько 15 тисяч людей зібралося на мітинг прихильників курсу Президента України.

Чергове Віче на майдані Незалежності в Києві 15 грудня організатори назвали "Днем гідності". Як і попередньої неділі, центр столиці зібрав кілька сотень тисяч людей. Присутні підтримали резолюцію, яка застерігає Президента Віктора Януковича від підписання угод щодо вступу України до Митного союзу. На майдані переважали опозиційні політичні знамена, прапори України і Євросоюзу. У когось замість стягів – віники.

Богдан, учасник народного віче "День гідності": "Янукович вимітайся! – наше гасло. Ця ідея була озвучена Русланою ще якраз в переддень побиття студентів. Ну просто не всі відреагували на цей меседж, але ми ще тоді, з того часу, це вже ми четверту неділю ходимо, просто у нас от група друзів і ми ходимо саме з віниками".

На підходах і під'їздах до урядового кварталу – ряди правоохоронців. За ними, у Маріїнському парку, поруч із будівлею Верховної Ради проходив мітинг, зорганізований Партією Регіонів на підтримку політики діючого Президента. Людей туди, окрім безпосередніх учасників пропрезидентського мітингу, не впускають.

Віктор: "Ми за Євромайдан, не за Президента, хотілось нам просто пройти, пообщатись з нашими земляками з Днєпропетровська, но нас туда не пускають".

Зі сцени, яку звели у Маріїнському парку, для людей звучать українські та російські пісні, час від часу виступають політики та активісти від Партії Регіонів. Мітинг прихильників курсу президента України 15 грудня зібрав більше 10 тисяч людей.

Максим Муокмела, кореспондент: "Людей справді багато. Нам власне вдалося пройти сюди лишень завдяки посвідченням, сюди пускають не всіх. Далі люди вам самі розкажуть, що і як тут відбувається".

Втім допитатися чогось в учасників пропрезидентського мітингу виявилося непросто.

– З тернопільського телебачення, чому ви тут і яка ваша тут місія?

– Я прийшла і піду зараз. (йде)

– Тернопільське телебачення, канал TV-4, звідки ви і що тут робите? – мовчанка, відвертаються.

– Ну хоч кілька слів, яка ваша місія тут? – та ж мовчанка.

Врешті нам вдалося натрапити на кількох людей, які камери не побоялися. Свою присутність на пропрезидентському мітингу і ставлення до Євромайдану, пояснюють по-різному:

– Знаем что там творится, но не были там и не собираемся. Как бы наша цель была сюда приехать, ознакомиться что здесь, поддержать как бы. Янукович – наш Президент.

– Звідки ви, що тут робите?

– Я из Киева, коренной киевлянин, зарабатываю деньги.

– Сколько, если не секрет?

– Не секрет – 400 гривен (пошепки).

Ситуацію на опозиційному Майдані Незалежності, організатори мітингу за курс Президента, називають безладом. Учасники ж Євромайдану існування майдану, який підтримує політику Президента, вважають несерйозним.

Віктор Володимирович: "Це не пропрезидентський мітинг, це просто Президент покликав з Донєцка чи там звідки людей, щоб його спасали // є де ховатися".