додому духовність 4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці

1639

Одне з найбільших церковних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці – відзначають сьогодні християни. У цей день згадують подію, коли святі Яким і Анна привели трирічну Діву Марію в Єрусалимський Храм.

Бог вислухав їхні молитви і дав їм донечку. Одне з найбільших церковних свят — Введення в храм Пресвятої Богородиці, відзначають сьогодні християни. Марії було всього три рочки, коли її батьки – Анна і Яким – вирішили, що настала пора виконати обіцяне Богу. Будучи бездітними вони молили до Господа про дитину, обіцяли присвятити дитя служінню Царю Небесному.

У призначений день найкрасивіший одяг та рідні оточували Марію. З цього дня при Єрусалимському храмі Марія була заручена праведному Йосипові. При храмі вона жила майже одинадцять років і виросла глибоко благочестивою, в усьому покірною Богу, надзвичайно скромною і працьовитою.

– Йоаким і Анна вони знали про те, що ця дитина є дарована самим Богом. І свята традиція передає, і свята церква про це говорить, що Богородиця була зачата непорочно, без гріха. Тому Марія була захоронена від будь-якого роду гріха. Мабуть, Богородиця відрізнялася від інших дітей, але оскільки це була також така людина, як ми всі, вона також жила на цьому світі, також проводила це життя, також слухала своїх батьків. І її особливе покликання для кожного з нас є еталоном в житті, – розповідає отець – диякон Ігор Дармограй.

Для християн має велике значення не тільки подія, згадувана у це свято, але і приклад, який подали батьки майбутньої Богородиці, залучивши свою дочку до Бога з раннього дитинства.

– Напевно, що в цей день кожен християнин повинен для себе взяти якнайбільше з того, що Матір Божа є досконалою у послузі. Вона виконувала все, що її просив, говорив Господь Бог без заперечень, без роздумів. І коли їй з’явився Архангел, і сповістив про те,що вона стане матір’ю вона сказала: “Ось я, слугиня Господня, хай мені станеться за словом Господнім, – каже отець Ігор.