додому суспільство 38 тернопільських колективів змагатимуться за звання кращих у фестивалі-конкурсі “Від Катерини до...

38 тернопільських колективів змагатимуться за звання кращих у фестивалі-конкурсі “Від Катерини до Водохреща”

473

38 колективів з Тернопільських шкіл впродовж двох днів змагатимуться за звання кращих у фестивалі-конкурсі "Від Катерини до Водохреща". Діти сьогодні на сцені 23-ої школи, а завтра в 21-ій показуватимуть гуляння під час Андріївських вечорниць, посиденьок на Катерини, а також представлятимуть вертепні дійства.

Школярі 16-ї школи Тернополя на фестивалі конкурсі "Від Катерини до Водохреща" показали традиції шанування святої Катерини в Україні. Здавна в цей день  дівчата збирались на вечорниці. Для цього вони заздалегідь обирали оселю, а відповідно і господарку майбутнього свята.

Тетяна, учасниця фестивалю-конкурсу "Від Катерини до Водохреща": "Ми будемо розказувати про вечорниці, про звичаї, як дівчата збиралися, які пісні співали, що робили. Я господиня, ми будемо розказувати як готувалися, як пригощали гостей".

Вражали на фестивалі-конкурсі й вертепами.

Юлія, учасниця фестивалю-конкурсу "Від Катерини до Водохреща": "Я граю роль пастушка, несу звізду, співаю колядки. Це досить почесно, бо пастушки сповістили про прихід месії Ісуса Христа".

За звання кращих тернопільські школяри змагалися у таких номінаціях: "Андріївські вечорниці", "Святкування Катерини", "Дійства, приурочені Дню Святого Миколая", "Вертепи" та  "Водіння Маланки і Кози".

Леся Гапон, завідувач відділу Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу: "Відзначені вони будуть нагородами управління освіти та науки Тернопільської міської ради, тобто грамотами і, можливо, солодкими призами. Цей конкурс повинен стати таким фінальним, завершальним акордом новорічно-різдвяних свят, щоб вони запам'яталися добрим словом, яскравою піснею, колядко, дружбою, радістю, щоб вони принесли нам багато приємних вражень".