Головна культура 35 років відзначила Тернопільська обласна бібліотека для молоді

35 років відзначила Тернопільська обласна бібліотека для молоді

797

vlcsnap-2015-09-25-17h14m26s234Теплими спогадами, святковим концертом та подарунками відзначила свою 35-ту річницю Тернопільська обласна бібліотека для молоді. Вперше свої двері для читачів вона відчинила 24 вересня 1980-го року, тоді в бібліотеці було мало книг, і лише троє працівників. Сьогодні бібліотека має все необхідне і обслуговує більше 15-ти тисяч користувачів.

24 вересня 1980-го року Тернопільська обласна бібліотека для молоді гостинно відчинила свої двері для користувачів і тим самим поповнила мережу юнацьких бібліотек України. Тоді тут працювало троє людей і майже не було меблів та книг. Сьогодні ж бібліотека відзначає свою 35-ту річницю. Вона оснащена сучасною технікою і обслуговує більше 15-ти тисяч користувачів.

– Коли я починала було так, сказали: «На тобі ключі, іди і відчиняй!». Ні книжок, ні оборудовання, нічого не було. Все треба було, як кажуть вибивати і створювати бібліотеку. Три чоловіка на початках, а потім п’ятдесят шість. І оці три чоловіки все робили і все створювали, – пригадує перший директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді Вікторія Самойлик.

Бібліотека іде у ногу з часом. Користувачам представлені комп’ютери, нетбуки, електронні книги та зона Wi-Fi. Читачами бібліотеки є учні, студенти, вчителі, науковці, краєзнавці, спеціалісти, які відповідають за освітньо-виховну роботу та інші. Ветерани бібліотеки та її теперішні працівники лише з теплотою відгукуються про свою роботу.

– Працюю вже більше тридцяти років. Прийшла після закінчення університету, якраз була біля витоків створення цієї бібліотеки. Ну звичайно бібліотека для молоді, читачі молоді, і ми теж були молоді. Це була наша юність, наша молодість, працювати було надзвичайно цікаво, – каже головний бібліотекар відділу абонементу Тернопільської обласної бібліотеки для молоді Лідія Грищук.

Колектив бібліотеки старається працювати так, аби не розгубити надбань попередніх поколінь, зберігати традиції і знаходити новизну, яка відповідає сьогоденню, відповідає сучасним запитам відвідувачів. За час існування бібліотека перетворилась на потужний культурно-освітній та науково-інормаційний центр Тернополя та області, втілила в життя багато як вітчизняних там і міжнародних проектів, які сприяють розвитку громади та об’єднують сучасне молоде покоління.

– Для нашого колективу індикатором успішності – є вдячні читачі, задоволені читачі і їх бажання повернутися у бібліотеку. Ми маємо цікаві ідеї, плани на розвиток бібліотеки. Ми оптимісти, ми віримо у краще європейське майбутнє нашої країни, а відтак і наших українських бібліотек. Бо в усьому цивілізованому світі, в країнах Європи бібліотеки є візитівками будь-якого населеного пункту чи то велике місто, чи маленьке село, – говорить директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді Леся Гук.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here