додому Головні 35 років інфекційне відділення Тернопільської міської дитячої лікарні чекало на капітальний ремонт

35 років інфекційне відділення Тернопільської міської дитячої лікарні чекало на капітальний ремонт

816

vlcsnap-2015-04-03-10h30m30s111Капітально ремонтують інфекційне відділення Тернопільської міської дитячої лікарні. На цю подію у відділенні, яке приймає дітей і з Тернополя і з області, чекали майже 35 років. Оновлюють лікувальний дитячий заклад за гроші з місцевого бюджету, пояснює міський голова Тернополя, бо держава місту на такі потреби не виділяє грошей уже п’ять років.

Інфекційне відділення міської дитячої комунальної лікарні Тернополя працює із 1981 року. Відтоді, за майже 35 років, його капітально не ремонтували жодного разу, хоч і потреба в цьому була очевидна. Врешті минулого року гроші для ремонту приміщення інфекційного відділення виділили із міського бюджету. Наразі відремонтували перший поверх, де знаходяться бокси для пацієнтів. Серед іншого, тут замінили вікна й двері, оновили комунікації.

– Бокси розраховані на троє хворих (три мами, три дитини), є бокси, які розраховані на одну дитину, але в середньому, все таки, по троє. Є в кожному боксі є туалет, ванна, є передбоксні, де може лікар помити руки, – розповіла завідувач інфекційного відділення міської дитячої комунальної лікарні Тернополя Ольга Дивоняк.

Інфекційне відділення дитячої лікарні Тернополя розраховане на 50 ліжок. Тут стаціонарно лікується щодня близько 30 хворих. Приймають дітей із міста і області, у яких гострі распіраторні інфекції, гострі кишкові інфекції, ангіни, інфекційні мононуклеози й інші хвороби, потребуючі прискіпливого лікування. Ремонту, каже завідувач відділення, тут не лише радіють, а бачать у цьому користь лікарям й пацієнтам.

– Звичайно, що позитивно, тому що якщо мама попадає в палату, де є чисто, де є тепло, то вона буде перебувати стільки, скільки треба для дитини. Якщо ж ремонту немає, якщо обдерті стіни, то звичайно мама, 2-3 доби, дитині стало легше і втікає додому, – каже Ольга Дивоняк.


На черзі ремонт другого поверху. На обох поверхах бракує бойлерів для нагрівання води – вона є лише в кількох палатах. Завершити капітальний ремонт інфекційного відділення міської дитячої комунальної лікарні Тернополя планують до кінця весни.

– Минулого року ми отримали дуже багато скарг від тернополян про те, що неналежні умови в дитячій лікарні, саме тому були виділені кошти для проведення ремонту всіх цих палат, які знаходяться на першому поверсі. Відремонтовані палати, відремонтований коридор. Однозначно, потрібно доробити ремонти на другому поверсі. Крім того, є ще проблеми в зв’язку з тим, що немає постійно у всіх палатах гарячої води, тобто потрібно доробити і поставити бойлєри на гарячу воду. Лікар цю ситуацію знає. Думаю, що найближчим часом ми зможем знайти кошти, і ще до початку літа зробити ремонтні роботи, щоб закінчити, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

З державного бюджету на капітальні ремонти медичних закладів у Тернопіль не дають грошей уже 5 років, каже міський голова Тернополя. Відтак на ці потреби, попри фінансову скруту, гроші вкотре віднаходять у бюджеті міста. Минулоріч на ремонти медзакладів й придбання техніки виділили трохи більше 3 мільйонів гривень. Цьогоріч запланували майже 4. Із них до півмільйона гривень передбачили на завершення капітального ремонту інфекціного відділення дитячої лікарні міста.